Dosent Sevinc Məmmədzadə
Sevinc Səlim qızı Məmmədzadə 1982-ci il noyabrın 16-da Bakı şəhərində doğulmuşdur. O, 1999-cu ildə Bakı şəhəri 263 saylı orta məktəbi bitirmişdir. 2003-cü ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin Tərcümə ixtisasını bakalavr dərəcəsi ilə, 2005-ci ildə isə həmin universitetin Tərcümə ixtisasını magistr dərəcəsi ilə başa vurmuşdur. 2007-ci ildə Bakı Pedaqoji Kadrların İxtisasartırma və Yenidənhazırlanma İnstitutunu xarici dil müəllimliyi (ingilis dili üzrə) ixtisası ilə bitirmişdir.
2014-cü ildə Odlar Yurdu Universitetinin doktoranturasına “Dil nəzəriyyəsi” ixtisası üzrə daxil olmuş və 2022-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən filologiya elmləri üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almışdır. 2023-cü ildə isə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən dosent elmi adı verilmişdir.
Sevinc Məmmədzadə 30-dan çox elmi əsərin, tədris və metodiki işlərin müəllifidir. Elmi məqalələri yalnız ölkəmizdə deyil, həm də Rusiya, Amerika Birləşmiş Ştatları, Kanada, İtaliya və İspaniya kimi ölkələrin nüfuzlu elmi jurnallarında dərc olunmuşdur.
Elmi Katib kimi onun əsas vəzifələri arasında Elmi Şuranın iş planının hazırlanması, iclasların keçirilməsi, müzakirə olunacaq məsələlərə dair zəruri materialların əvvəlcədən üzvlərə təqdim edilməsi, iclasların protokollarının tərtib edilməsi və zəruri sənədlərin saxlanılması yer alır. O, həmçinin, elmi adların verilməsi ilə bağlı Ali Attestasiya Komissiyası ilə əlaqə saxlayır və xarici ölkələrdən gələn elmi işlərə rəylərin hazırlanmasını təşkil edir. Tədris ilinin sonunda Elmi Şuranın işinə dair hesabat hazırlayıb Şuranın sədrinə təqdim edir.

Секретарь Ученого совета
Севиндж Салим кызы Мамедзада родилась 16 ноября 1982 года в Баку. В 1999 году окончила 263-ю среднюю школу города Баку. В 2003 году получила степень бакалавра по специальности «Перевод» в Азербайджанском университете языков, а в 2005 году завершила магистратуру по той же специальности. В 2007 году окончила Институт повышения квалификации и переподготовки педагогических кадров Баку по специальности «Преподавание иностранных языков» (английский язык).
В 2014 году поступила в аспирантуру Университета «Одлар Юрду» по специальности «Теория языка» и в 2022 году получила степень кандидата филологических наук, утвержденную Комиссией по аттестации при Президенте Азербайджанской Республики. В 2023 году ей было присвоено ученое звание доцента.
Севиндж Мамедзада является автором более 30 научных трудов, учебных и методических материалов. Ее научные статьи были опубликованы не только в научных изданиях нашей страны, но и в известных журналах России, США, Канады, Италии и Испании.
Как научный секретарь, она отвечает за подготовку рабочего плана Учёного совета, проведение заседаний, предварительное предоставление необходимого материала членам Совета, составление протоколов заседаний и хранение необходимых документов. Она также поддерживает связь с Комиссией по аттестации для оформления научных степеней и организует подготовку рецензий на научные работы, поступающие из зарубежных учебных и научных учреждений. В конце учебного года она готовит отчет о деятельности Учёного совета и представляет его председателю.