Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri intellektual yarışda III yerin qalibi oldular
Ulu Öndər Heydər Əliyevin 102-ci doğum günü münasibətilə UNEC-də “Zəka və Liderlik: Heydər Əliyevin Yolunda” adlı universitetlərarası intellektual yarış təşkil olunmuşdur.
Bu mötəbər yarışda Odlar Yurdu Universitetini Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin “Heydərçilər” komandası təmsil etmişdir. Yarış zamanı iştirakçılara ümumilikdə 44 sual təqdim olunmuş, tələbələr yüksək fəallıq göstərmiş və proses tam şəffaf şəkildə həyata keçirilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin “Heydərçilər” komandası biliyi, hazırlığı və komanda ruhu ilə seçilərək yarışın sonunda III yerə layiq görülmüşdür. Bu nailiyyət Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrinin intellektual potensialının və Heydər Əliyev ideyalarına sədaqətinin parlaq təzahürüdür.
Qələbə qazanan tələbələrimizi səmimi-qəlbdən təbrik edir, Odlar Yurdu Universitetinin adını daim uca tutmalarını və gələcək uğurlarının davamlı olmasını arzulayırıq.

Студенты Университета «Одлар Юрду» заняли III место в интеллектуальном конкурсе
В честь 102-летия со дня рождения Общенационального Лидера Гейдара Алиева в UNEC был организован межвузовский интеллектуальный конкурс под названием «Интеллект и Лидерство: По пути Гейдара Алиева».
Университет «Одлар Юрду» на этом престижном мероприятии представляла команда «Гейдарчылар» Студенческого профсоюзного комитета. Участникам конкурса было предложено в общей сложности 44 вопроса. Студенты проявили высокую активность, а сам процесс прошёл в полностью прозрачной обстановке.
Команда «Гейдарчылар» выделилась своими знаниями, подготовкой и командным духом и по итогам конкурса заслуженно заняла III место. Эта победа является ярким проявлением интеллектуального потенциала студентов Университета «Одлар Юрду» и их преданности идеям Гейдара Алиева.
Искренне поздравляем наших победителей и желаем им дальнейших успехов в прославлении имени Университета «Одлар Юрду».