Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində keçirilən “Dizayn Həftəsi”nin rəsmi açılış mərasimi baş tutub. Tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin İdarəetmə Şurasının sədri, professor Samir Vəliyev iştirak edib.
Eyni zamanda tədbirdə Odlar Yurdu Universitetini Strateji inkişaf və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Elşad Məmmədov və Strateji inkişaf və karyera departamentinin rəhbəri Aslan Əzimzadə də təmsil ediblər. Tədbirdə dizayn sahəsində innovativ yanaşmalar və gənclərin potensialının dəstəklənməsi istiqamətində faydalı fikir mübadiləsi aparıldı. Professor Samir Vəliyev çıxışı zamanı bu cür platformaların tələbələrin peşəkar inkişafında mühüm rol oynadığını qeyd etdi.
Tədbir çərçivəsində Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti ilə Odlar Yurdu Universiteti, Naxçıvan Dövlət Universiteti və DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi arasında əməkdaşlıq memorandumları imzalandı. Memorandumlarda birgə layihələrin həyata keçirilməsi, elmi və yaradıcı əməkdaşlığın genişləndirilməsi, seminar və təlimlərin təşkili, eləcə də tələbələrin peşəkar bacarıqlarının inkişaf etdirilməsini nəzərdə tutulur.

The official opening ceremony of “Design Week” was held at the Azerbaijan University of Architecture and Construction. Professor Samir Valiyev, Chairman of the Board of Management of Odlar Yurdu University, attended the event.
At the same time, Odlar Yurdu University was represented at the event by Vice-Rector for Strategic Development and International Relations, Professor Elshad Mammadov, and Head of the Strategic Development and Career Department, Aslan Azimzade. During the event, productive discussions were held on innovative approaches in the field of design and supporting the potential of young people. In his speech, Professor Samir Valiyev emphasized the important role of such platforms in the professional development of students.
Within the framework of the event, memorandums of cooperation were signed between the Azerbaijan University of Architecture and Construction, Odlar Yurdu University, Nakhchivan State University, and the DOST Inclusive Development and Creativity Center. These memorandums envisage the implementation of joint projects, expansion of scientific and creative cooperation, organization of seminars and trainings, as well as the development of students' professional skills.