Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyevin Milli Qurtuluş Günü münasibətilə təbriki
15 İyun, 2025
3881
Hörmətli Odlar Yurdu Universiteti və Odlar Yurdu Kollecinin professor-müəllim heyəti və tələbələri!
Bu gün Azərbaycan tarixinə qızıl hərflərlə yazılmış, xalqımızın taleyində böyük əhəmiyyəti olan günlərdən biri – 15 İyun – Milli Qurtuluş Günüdür.
Bu əlamətdar gün münasibətilə hər birinizi səmimi-qəlbdən təbrik edir, sizə sağlamlıq, uğurlar və fəaliyyətinizdə davamlı nailiyyətlər arzulayıram!
15 İyun xalqımız üçün təkcə təqvimdəki bir tarix deyil – bu gün ölkəmizin yenidən dirçəlişinin, dövlətçiliyimizin xilası və gələcəyə inamla irəliləməsinin başlanğıcıdır. Bu taleyüklü dönüşün memarı isə müstəqil Azərbaycanın qurucusu, dahi şəxsiyyət Ulu Öndər Heydər Əliyev olmuşdur.
Ulu Öndərin müdrik siyasəti nəticəsində Azərbaycan təkcə müstəqilliyini qoruyub saxlamaqla kifayətlənmədi, həm də böyük inkişaf yolu keçdi. Onun ölkənin siyasi, iqtisadi, mədəni və sosial həyatında olduğu kimi, təhsil sahəsində də misilsiz xidmətləri bu gün də böyük ehtiramla xatırlanır.
Sevindirici haldır ki, Ulu Öndərin müəyyənləşdirdiyi inkişaf xətti bu gün onun layiqli davamçısı, möhtərəm Prezidentimiz, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə və uğurla davam etdirilir. Azərbaycan xalqı bu uzaqgörən siyasətin işığında sabaha doğru inamla irəliləyir.
Bir daha hər birinizi təbrik edir, ölkəmizin rifahı naminə göstərdiyiniz səylərə görə minnətdarlığımı bildirirəm.

Поздравление ректора Университета Одлар Юрду, профессора Ахмeда Велиева по случаю Дня национального спасения
15 Июнь, 2025
3882
Уважаемые преподаватели и студенты Университета Одлар Юрду и Колледжа Одлар Юрду!
Сегодня мы отмечаем одно из самых значимых событий в истории Азербайджана – 15 июня, День национального спасения.
От всей души поздравляю каждого из вас с этой знаменательной датой, желаю вам крепкого здоровья, успехов и стабильных достижений в вашей деятельности и учёбе.
15 июня — это не просто дата в календаре для нашего народа. Это начало национального возрождения, спасения нашей государственности и уверенного движения к будущему. Архитектором этого судьбоносного поворота стал основатель независимого Азербайджана, великий лидер – общенациональный лидер Гейдар Алиев.
Благодаря его мудрой политике, Азербайджан не только сохранил свою независимость, но и вступил на путь устойчивого развития. Его выдающийся вклад в политическую, экономическую, культурную, социальную и особенно образовательную сферы до сих пор вызывает глубокое уважение.
Радует, что курс, заложенный Уважаемым Лидером, сегодня с твёрдостью и успехом продолжается его достойным преемником – Президентом Азербайджанской Республики, Верховным главнокомандующим господином Ильхамом Алиевым. Азербайджанский народ с уверенностью шагает в завтрашний день под руководством этой дальновидной политики.
Ещё раз сердечно поздравляю всех вас и выражаю признательность за усилия, которые вы прилагаете ради процветания нашей страны.