Akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, EATDA ilə Clarivate şirkəti arasında imzalanmış müqavilə əsasında OYU-nun istifadəsinə təqdim edilmişdir
06 Oktyabr, 2025
3003
Tam mətnli akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (EATDA) ilə Clarivate şirkəti arasında imzalanmış müqavilə əsasında 123 ali təhsil müəssisəsinin istifadəsinə təqdim edilmişdir.
100-dən artıq mövzunu əhatə edən 47 kolleksiyadan ibarət multidissiplinar akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, dünyanın aparıcı nəşriyyatları olan Springer, Sage, Cambridge Press, Elsevier, Emerald, Springer Nature və digər nüfuzlu elmi nəşriyyatların resurslarını özündə birləşdirir. Bazada təqdim edilən materialların sayı aşağıdakı kimidir:
43 000 jurnal
2,5 milyon konfrans materialı
380 000 dissertasiya
“ProQuest Central” bazasından istifadə etmək üçün aşağıdakı linkə keçid edin: https://www.proquest.com/?accountid=216349
Bazadan istifadə qaydaları və təlimlərlə tanış olmaq üçün isə bu linkdən yararlana bilərsiniz: https://proquest.libguides.com/proquestplatform

Академическая информационная база данных “ProQuest Central” предоставлена в пользование УОЮ на основании соглашения, подписанного между ГАНВО и компанией Clarivate
06 Октябрь, 2025
3002
Полнотекстовая академическая информационная база данных “ProQuest Central” была предоставлена для использования 123 высшими учебными заведениями на основании соглашения, подписанного между Государственным агентством по науке и высшему образованию (EATDA) и компанией Clarivate.
Мультидисциплинарная академическая база данных “ProQuest Central”, состоящая из 47 коллекций, охватывающих более 100 тематик, включает ресурсы ведущих мировых издательств, таких как Springer, Sage, Cambridge Press, Elsevier, Emerald, Springer Nature и других авторитетных научных издательств. В базе представлены:
• 43 000 журналов
• 2,5 миллиона материалов конференций
• 380 000 диссертаций
Для доступа к базе данных ProQuest Central перейдите по следующей ссылке: https://www.proquest.com/?accountid=216349
Инструкции по использованию и обучающие материалы доступны здесь: https://proquest.libguides.com/proquestplatform