Akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, EATDA ilə Clarivate şirkəti arasında imzalanmış müqavilə əsasında OYU-nun istifadəsinə təqdim edilmişdir
06 Oktyabr, 2025
3003
Tam mətnli akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (EATDA) ilə Clarivate şirkəti arasında imzalanmış müqavilə əsasında 123 ali təhsil müəssisəsinin istifadəsinə təqdim edilmişdir.
100-dən artıq mövzunu əhatə edən 47 kolleksiyadan ibarət multidissiplinar akademik informasiya bazası “ProQuest Central”, dünyanın aparıcı nəşriyyatları olan Springer, Sage, Cambridge Press, Elsevier, Emerald, Springer Nature və digər nüfuzlu elmi nəşriyyatların resurslarını özündə birləşdirir. Bazada təqdim edilən materialların sayı aşağıdakı kimidir:
43 000 jurnal
2,5 milyon konfrans materialı
380 000 dissertasiya
“ProQuest Central” bazasından istifadə etmək üçün aşağıdakı linkə keçid edin: https://www.proquest.com/?accountid=216349
Bazadan istifadə qaydaları və təlimlərlə tanış olmaq üçün isə bu linkdən yararlana bilərsiniz: https://proquest.libguides.com/proquestplatform

The academic information database “ProQuest Central” has been made available for the use of OYU based on the agreement signed between SASHE and the Clarivate company
06 October, 2025
3003
The full-text academic information database “ProQuest Central” has been made available to 123 higher education institutions based on the agreement signed between the State Agency for Science and Higher Education (EATDA) and Clarivate.
The multidisciplinary academic database “ProQuest Central”, consisting of 47 collections covering more than 100 subjects, includes resources from leading global publishers such as Springer, Sage, Cambridge Press, Elsevier, Emerald, Springer Nature, and other reputable scientific publishers. The database contains:
• 43,000 journals
• 2.5 million conference papers
• 380,000 dissertations
To access the ProQuest Central database, please use the following link: https://www.proquest.com/?accountid=216349