Odlar Yurdu Universitetinin alimi növbəti dəfə dünyanın ən nüfuzlu alimləri sırasında
Odlar Yurdu Universitetinin Elmi-tədqiqat mərkəzində fəaliyyət göstərən dünyaca tanınmış alim, professor Abdulla Sofiyev (Avey) elm arenasında daha bir mühüm nailiyyətə imza atmışdır.
Stanford Universiteti tərəfindən aparılan hərtərəfli araşdırmanın nəticələrinə əsasən, elmi, texniki və tibbi nəşrlər üzrə ixtisaslaşmış nüfuzlu beynəlxalq nəşriyyat Elsevier tərəfindən dərc edilən “Dünyanın ən nüfuzlu alimləri” siyahısına professor Abdulla Sofiyev növbəti dəfə daxil edilmişdir.
Qeyd edək ki, professor Abdulla Sofiyev həm “Karyeraya təsir”, həm də “İllik təsir” kateqoriyalarında dünyanın ən nüfuzlu alimlərinin ilk 2 faizinə daxil olmuşdur. Bu nəticə yalnız Azərbaycanın deyil, həm də dünyanın müxtəlif universitetlərində çalışan alimlər arasında yüksək elmi göstərici hesab olunur və bütün azərbaycanlı alimlər arasında ən uğurlu nəticə kimi qiymətləndirilir.
Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələri professor Abdulla Sofiyevi bu möhtəşəm uğur münasibətilə ürəkdən təbrik edir, ona gələcək elmi fəaliyyətində yeni nailiyyətlər və uğurlar arzulayır.

Профессор Университета Одлар Юрду вновь признан одним из самых влиятельных учёных мира
Профессор Абдулла Софиев (Авей), выдающийся учёный, работающий в Научно-исследовательском центре Университета Одлар Юрду, достиг ещё одного значимого успеха в международном научном сообществе.
По результатам комплексного исследования, проведённого Стэнфордским университетом, профессор Софиев вновь включён в список «Самых влиятельных учёных мира», опубликованный Elsevier — ведущим международным издательством, специализирующимся на научной, технической и медицинской литературе.
Отметим, что профессор Софиев входит в число лучших 2% учёных мира по категориям «Влияние за карьеру» и «Годовое влияние». Данное достижение является престижным научным признанием не только среди учёных из различных международных учреждений, но и высшей отметкой среди азербайджанских исследователей.
Руководство, профессорско-преподавательский состав и студенты Университета Одлар Юрду выражают искренние поздравления профессору Абдулле Софиеву с этим выдающимся достижением и желают ему дальнейших успехов и новых научных высот.