OYU-da fakültələr üzrə I kurs tələbələri ilə silsilə görüşlər keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində cənab rektor, professor Əhməd Vəliyevin müvafiq göstərişinə əsasən fakültələr üzrə I kurs tələbələri ilə silsilə görüşlər təşkil edilmişdir.
Görüşlər İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi, Təbiət və texnologiyalar fakültəsi və Humanitar, təhsil və dillər fakültəsinin tələbələri ilə keçirilmişdir.
Görüşlərin əsas məqsədi tələbələrin universitet mühitinə adaptasiyasını asanlaşdırmaq, onların tədris prosesinin əsas qaydaları, daxili nizam-intizam tələbləri və təhsil sisteminin strukturu ilə tanış olmalarını təmin etmək olmuşdur.
Həmçinin, tələbələrə Odlar Yurdu Universitetində tətbiq edilən müasir tədris metodları, elektron təhsil platformaları, fakültə və departamentlərin fəaliyyəti, təcrübə proqramları, tələbə təşkilatları və beynəlxalq əlaqələr haqqında ətraflı məlumat təqdim edilmişdir.
Bu görüşlər vasitəsilə tələbələrdə universitet həyatına maraq və məsuliyyət hissinin formalaşdırılması, akademik nailiyyətlərə yönəlmiş mühitin yaradılması və gələcəkdə uğurlu karyera inkişafı üçün motivasiyanın artırılması nəzərdə tutulmuşdur.
Görüşlərdə Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbə təşkilatlarının nümayəndələri iştirak etmişlər.
Silsilə görüşlər sonda tələbələrə yeni tədris ilində uğurlar, bilik və nailiyyətlərlə dolu səmərəli təhsil arzuları ilə yekunlaşmışdır.

В УОЮ состоялась серия встреч с первокурсниками факультетов
В соответствии с распоряжением ректора Университета Одлар Юрду, профессора Ахмеда Велиева, была организована серия встреч с первокурсниками различных факультетов.
Встречи прошли со студентами Факультета экономики и управления, Факультета естественных и технологических наук и Факультета гуманитарного образования и языков.
Основная цель встреч заключалась в содействии адаптации студентов к университетской среде, ознакомлении их с основными правилами учебного процесса, внутреннего распорядка и структуры образовательной системы.
Студентам была представлена подробная информация о современных методах преподавания, применяемых в Университете Одлар Юрду, об электронных образовательных платформах, деятельности факультетов и кафедр, программах практики, студенческих организациях и международных связях.
Данные встречи были направлены на формирование у студентов интереса и чувства ответственности к университетской жизни, создание атмосферы, ориентированной на академические достижения, и повышение мотивации к успешному карьерному росту в будущем.
Во встречах приняли участие руководство Университета Одлар Юрду, профессорско-преподавательский состав и представители студенческих организаций.
Серия встреч завершилась пожеланиями студентам успешного учебного года, наполненного знаниями, достижениями и новыми успехами.