OYU tələbələri XI Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak etmişlər
Odlar Yurdu Universitetinin Humanitar təhsil və dillər fakültəsinin tələbələri, Filologiya və Humanitar fənlər kafedrasının professor-müəllim heyətinin təşkilatçılığı ilə XI Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak etmişlər.
İştirakın əsas məqsədi tələbələrdə mütaliə vərdişlərinin formalaşdırılması, kitab və ədəbiyyata marağın artırılması, eləcə də müasir nəşriyyat prosesi ilə yaxından tanışlığın təmin edilməsi olmuşdur.
Sərgi müddətində tələbələr müxtəlif yerli və beynəlxalq nəşriyyat evlərinin stendlərini ziyarət etmiş, yeni nəşrlərlə tanış olmuş, kitab sənayesindəki yeniliklər və müasir ədəbi tendensiyalar barədə ətraflı məlumat əldə etmişlər.
Tələbələrin bu sərgidə iştirakı onların intellektual inkişafına, dünyagörüşünün genişlənməsinə, oxu mədəniyyətinin və analitik düşünmə bacarıqlarının formalaşmasına mühüm təsir göstərmişdir. Bu cür tədbirlər həmçinin Odlar Yurdu Universitetində nəzəri biliklərin praktik mühitlə əlaqələndirilməsi və tələbələrin yaradıcı potensialının üzə çıxarılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

Студенты УОЮ приняли участие в XI Международной книжной ярмарке
Студенты Факультета гуманитарного образования и языков Университета Одлар Юрду приняли участие в XI Международной книжной ярмарке, организованной профессорско-преподавательским составом Кафедры филологии и гуманитарных наук.
Основной целью участия было формирование у студентов привычки к чтению, повышение интереса к книге и литературе, а также знакомство с современным издательским процессом.
В ходе ярмарки студенты посетили стенды различных местных и международных издательств, ознакомились с новыми изданиями и получили подробную информацию о новшествах в книжной индустрии и современных литературных тенденциях.
Участие студентов в выставке оказало значительное влияние на их интеллектуальное развитие, расширение кругозора, формирование культуры чтения и аналитического мышления. Подобные мероприятия имеют важное значение в Университете Одлар Юрду для связи теоретических знаний с практической средой и раскрытия творческого потенциала студентов.