Odlar Yurdu Universitetində “Nə? Harada? Nə zaman?” üzrə Bilik Kubokunun ilk seçim turu keçirilmişdir
21 Oktyabr, 2025
2309
OYU-da “Universitet Liqası” çərçivəsində Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti, Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin, həmçinin “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu”nun birgə təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu üzrə Bilik Kubokunun ilk seçim turu keçirilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetində təşkil olunan bu yarışın əsas məqsədi tələbələrin intellektual inkişafını stimullaşdırmaq, analitik və məntiqi düşünmə bacarıqlarını formalaşdırmaq, eyni zamanda komanda işi və elmi yaradıcılıq vərdişlərini təşviq etmək olmuşdur. Yarış zamanı tələbə komandaları müxtəlif mövzuları əhatə edən suallara cavab verərək biliklərini, çevikliyi və düşüncə dərinliklərini nümayiş etdirmişlər.
Layihə ümumilikdə ölkənin paytaxt və regionlarında fəaliyyət göstərən 25-dən artıq ali təhsil müəssisəsini bir araya gətirir. Bu ali təhsil ocaqları sırasında Odlar Yurdu Universiteti və Odlar Yurdu Kolleci də uğurla təmsil olunmuşdur.
Odlar Yurdu Universiteti daim gənclərin intellektual və elmi potensialının üzə çıxarılması, onların yaradıcı düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsi və analitik bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində sistemli fəaliyyət həyata keçirir. Bu kimi intellektual təşəbbüslər universitet tələbələrinin biliklərinin praktik tətbiqinə, elmi mühitdə rəqabət qabiliyyətinin artırılmasına və milli gəncliyin düşünən, araşdıran və yaradan nəsil kimi formalaşmasına mühüm töhfə verir.

The first selection round of the “What? Where? When?” Knowledge Cup was held at Odlar Yurdu University
21 October, 2025
2310
Within the framework of the University League, the Student Scientific Society, the Student Youth Organization, and the Student Trade Union Committee of Odlar Yurdu University, in collaboration with the Khazar Intellectual Youth Club, jointly organized the first selection round of the “What? Where? When?” intellectual game – Knowledge Cup.
The main goal of this competition, held at Odlar Yurdu University, was to encourage the intellectual development of students, foster their analytical and logical thinking skills, and promote teamwork and scientific creativity. During the contest, student teams answered questions covering various topics, showcasing their knowledge, quick thinking, and depth of reasoning.
The project unites more than 25 higher education institutions from the capital and regions of the country. Among these institutions, Odlar Yurdu University and Odlar Yurdu College were proudly represented.
Odlar Yurdu University continuously works to reveal the intellectual and scientific potential of young people, to develop their creative and analytical thinking, and to enhance their academic competence. Such intellectual initiatives significantly contribute to the practical application of students’ knowledge, strengthen their competitiveness in the academic environment, and support the formation of a national youth generation that thinks, explores, and creates.