Odlar Yurdu Universiteti və “Coders Azerbaijan” əməkdaşlıq memorandumu imzalamışdır
Odlar Yurdu Universiteti ilə “Coders Azerbaijan” arasında informasiya texnologiyaları, rəqəmsal bacarıqların inkişafı və tələbələrin karyera hazırlığı sahəsində əməkdaşlıq Memorandumu imzalanmışdır. Sənəd universitet tərəfindən rektor adından, İdarəetmə Şurasının sədri, Milli Məclisin deputatı, professor Samir Vəliyev, “Coders Azerbaijan” tərəfindən isə şirkət rəhbəri Seymur Həmidov tərəfindən təsdiqlənmişdir.
İlk rəsmi görüş zamanı əməkdaşlığın əsas istiqamətləri, tələbələrin texnoloji sahələr üzrə praktiki bacarıqlarının artırılması və startap ekosisteminə inteqrasiyanın genişləndirilməsi müzakirə olunmuşdur. Görüşdə həmçinin Strateji inkişaf və karyera departamentinin rəhbəri Aslan Əzimzadə və Startap və İnkubasiya Mərkəzinin rəhbəri Rəvanə Göyüşlü iştirak etmişdir.
Memorandum çərçivəsində tələbələr üçün təcrübə və karyera proqramları, İT və rəqəmsal bacarıqlar üzrə təlimlər, startap təşəbbüslərinin dəstəklənməsi və birgə seminarların təşkili nəzərdə tutulmuşdur. Tərəflər qeyd etmişdir ki, bu əməkdaşlıq gələcək layihələr üçün möhkəm baza yaradacaq və tələbələrin texnoloji sahədə inkişafına geniş imkanlar açacaqdır.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinə nəzəri biliklərlə yanaşı praktik bacarıqlar qazandıran, onları innovasiya və startap yönümlü layihələrdə iştirak etdirməyə şərait yaradan və gələcək karyeralarında uğur qazanması üçün əsas təməl rolunu oynayan ali təhsil müəssisəsidir.

Университет Одлар Юрду и «Coders Azerbaijan» подписали Меморандум о сотрудничестве
Между Университетом Одлар Юрду и «Coders Azerbaijan» был подписан Меморандум о сотрудничестве в области информационных технологий, развития цифровых навыков и подготовки студентов к карьерному росту. Документ был утвержден от имени ректора университета председателем Попечительского совета, депутатом Милли Меджлиса, профессором Самиром Велиевым, а со стороны «Coders Azerbaijan» — руководителем компании Сеймуром Гамидовым.
В ходе первой официальной встречи обсуждались основные направления сотрудничества, повышение практических навыков студентов в технологических областях и расширение интеграции в стартап-экосистему. Во встрече также приняли участие Аслан Азимзаде, руководитель Департамента стратегического развития и карьеры, и Равана Гоюшлу, руководитель Центра стартапов и инкубации.
В рамках Меморандума предусмотрены программы стажировок и карьеры для студентов, тренинги по ИТ и цифровым навыкам, поддержка стартап-инициатив и организация совместных семинаров. Стороны отметили, что это сотрудничество создаст прочную базу для будущих проектов и откроет широкие возможности для развития студентов в технологической сфере.
Университет Одлар Юрду — это высшее учебное заведение, которое, наряду с теоретическими знаниями, дает студентам практические навыки, создает условия для их участия в инновационных и стартап-ориентированных проектах и играет ключевую роль в обеспечении их успеха в будущей карьере.