Odlar Yurdu Universiteti və “Coders Azerbaijan” əməkdaşlıq memorandumu imzalamışdır
Odlar Yurdu Universiteti ilə “Coders Azerbaijan” arasında informasiya texnologiyaları, rəqəmsal bacarıqların inkişafı və tələbələrin karyera hazırlığı sahəsində əməkdaşlıq Memorandumu imzalanmışdır. Sənəd universitet tərəfindən rektor adından, İdarəetmə Şurasının sədri, Milli Məclisin deputatı, professor Samir Vəliyev, “Coders Azerbaijan” tərəfindən isə şirkət rəhbəri Seymur Həmidov tərəfindən təsdiqlənmişdir.
İlk rəsmi görüş zamanı əməkdaşlığın əsas istiqamətləri, tələbələrin texnoloji sahələr üzrə praktiki bacarıqlarının artırılması və startap ekosisteminə inteqrasiyanın genişləndirilməsi müzakirə olunmuşdur. Görüşdə həmçinin Strateji inkişaf və karyera departamentinin rəhbəri Aslan Əzimzadə və Startap və İnkubasiya Mərkəzinin rəhbəri Rəvanə Göyüşlü iştirak etmişdir.
Memorandum çərçivəsində tələbələr üçün təcrübə və karyera proqramları, İT və rəqəmsal bacarıqlar üzrə təlimlər, startap təşəbbüslərinin dəstəklənməsi və birgə seminarların təşkili nəzərdə tutulmuşdur. Tərəflər qeyd etmişdir ki, bu əməkdaşlıq gələcək layihələr üçün möhkəm baza yaradacaq və tələbələrin texnoloji sahədə inkişafına geniş imkanlar açacaqdır.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinə nəzəri biliklərlə yanaşı praktik bacarıqlar qazandıran, onları innovasiya və startap yönümlü layihələrdə iştirak etdirməyə şərait yaradan və gələcək karyeralarında uğur qazanması üçün əsas təməl rolunu oynayan ali təhsil müəssisəsidir.

Odlar Yurdu University and "Coders Azerbaijan" signed a Memorandum of Cooperation
A Memorandum of Cooperation was signed between Odlar Yurdu University and "Coders Azerbaijan" in the fields of information technology, digital skill development, and student career preparation. The document was approved on behalf of the university's Rector by the Chairman of the Board of Trustees, Member of Parliament, Professor Samir Valiyev, and on behalf of "Coders Azerbaijan" by the company head, Seymur Hamidov.
During the initial official meeting, the main directions of cooperation, increasing students' practical skills in technological fields, and expanding integration into the startup ecosystem were discussed. The meeting was also attended by Aslan Azimzada, Head of the Strategic Development and Career Department, and Ravana Goyushlu, Head of the Startup and Incubation Center.
Within the framework of the Memorandum, internship and career programs for students, training sessions on IT and digital skills, support for startup initiatives, and the organization of joint seminars are planned. The parties noted that this cooperation will create a strong foundation for future projects and open up wide opportunities for students' development in the technological field.
Odlar Yurdu University is a higher education institution that provides students with practical skills alongside theoretical knowledge, creates conditions for their participation in innovation and startup-oriented projects, and plays a fundamental role in ensuring their success in future careers.