OYU-nun prorektoru, prof. Elşad Məmmədov İctimai Şuranın üzvü seçilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Strateji inkişaf və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, i.e.d., professor Elşad Məmmədov Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvü seçilmişdir.
Bu seçki professor Elşad Məmmədovun zəngin elmi və peşəkar təcrübəsinin, iqtisadiyyat sahəsindəki dərin biliklərinin və ölkəmizin iqtisadi inkişafına verdiyi töhfələrin yüksək qiymətləndirilməsi kimi qiymətləndirilmişdir.
Yeni vəzifə ona həm şəxsi, həm də universitetimiz adına strateji əhəmiyyət kəsb edən imkanlar açmışdır və gələcək fəaliyyətində yeni uğurlar üçün stimul olmuşdur.
Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələri adından hörmətli professor Elşad Məmmədovu səmimi qəlbdən təbrik edir, yeni vəzifəsində uğurlar qazanmasını və əvəzsiz nailiyyətlər əldə etməsini diləyirik.

Проректор УОЮ, проф. Эльшад Мамедов, избран членом Общественного совета
Проректор Университета Одлар Юрду по стратегическому развитию и международным связям, д.э.н., профессор Эльшад Мамедов избран членом Общественного совета при Министерстве финансов Азербайджанской Республики.
Это избрание расценивается как высокая оценка богатого научного и профессионального опыта профессора Эльшада Мамедова, его глубоких знаний в области экономики и вклада в экономическое развитие нашей страны.
Новая должность открыла перед ним стратегически важные возможности, как лично, так и от имени нашего университета, и стала стимулом для достижения новых успехов в его дальнейшей деятельности.
От имени руководства, профессорско-преподавательского состава и студентов Университета Одлар Юрду искренне поздравляем уважаемого профессора Эльшада Мамедова, желаем ему успехов и бесценных достижений на новом посту.