OYU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin üzvləri Fəxri Xiyabandakı Ulu Öndərin məzarını ziyarət etmişlər
16 Dekabr, 2025
4108
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc Heydərçilər” klubunun üzvləri Ulu Öndər, müasir Azərbaycan dövlətinin banisi, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə Fəxri xiyabanda məzarını ziyarət etmişlər. Ziyarət zamanı Ümummilli Liderin əziz xatirəsi dərin ehtiramla yad edilmiş, məzarı önünə gül dəstələri qoyulmuşdur.
Tədbir çərçivəsində Odlar Yurdu Universitetinin “Gənc Heydərçilər” klubunun üzvləri Heydər Əliyev ideologiyasının gənclər arasında təbliği, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması, vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsi və dövlətçilik ənənələrinə sadiqliyin aşılanması istiqamətində fikir mübadiləsi aparmışlar. Ziyarət Ümummilli Liderin Azərbaycan xalqı və dövlətçiliyi qarşısındakı tarixi xidmətlərinin gənc nəslə daha dolğun şəkildə çatdırılmasına xidmət etmişdir.

Члены Студенческого профсоюзного комитета УОЮ посетили могилу Общенационального лидера в Аллее почетного захоронения
16 Декабрь, 2025
4104
лены клуба «Молодые Гейдаровцы», действующего при Студенческом профсоюзном комитете Университета «Одлар Юрду» (УОЮ), посетили Аллею почетного захоронения по случаю дня памяти Общенационального лидера, основателя современного азербайджанского государства Гейдара Алиева. В ходе посещения была почтена светлая память Общенационального лидера, к его могиле были возложены букеты цветов.
В рамках мероприятия члены клуба «Молодые Гейдаровцы» обменялись мнениями по вопросам пропаганды идеологии Гейдара Алиева среди молодежи, сохранения национально-духовных ценностей, укрепления духа патриотизма и привития верности традициям государственности. Данное посещение послужило цели более глубокого донесения до молодого поколения информации об исторических заслугах Общенационального лидера перед азербайджанским народом и государством.