OYU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin üzvləri Fəxri Xiyabandakı Ulu Öndərin məzarını ziyarət etmişlər
16 Dekabr, 2025
4108
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc Heydərçilər” klubunun üzvləri Ulu Öndər, müasir Azərbaycan dövlətinin banisi, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü münasibətilə Fəxri xiyabanda məzarını ziyarət etmişlər. Ziyarət zamanı Ümummilli Liderin əziz xatirəsi dərin ehtiramla yad edilmiş, məzarı önünə gül dəstələri qoyulmuşdur.
Tədbir çərçivəsində Odlar Yurdu Universitetinin “Gənc Heydərçilər” klubunun üzvləri Heydər Əliyev ideologiyasının gənclər arasında təbliği, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması, vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsi və dövlətçilik ənənələrinə sadiqliyin aşılanması istiqamətində fikir mübadiləsi aparmışlar. Ziyarət Ümummilli Liderin Azərbaycan xalqı və dövlətçiliyi qarşısındakı tarixi xidmətlərinin gənc nəslə daha dolğun şəkildə çatdırılmasına xidmət etmişdir.

Members of the OYU Student Trade Union Committee Visited the Grave of the Great Leader in the Alley of Honor
16 December, 2025
4107
Members of the "Young Heydarists" club, operating under the Student Trade Union Committee of Odlar Yurdu University (OYU), visited the Alley of Honor to commemorate the National Leader and founder of the modern Azerbaijani state, Heydar Aliyev, on his remembrance day. During the visit, the National Leader's cherished memory was honored with deep respect, and bouquets of flowers were laid at his grave.
As part of the event, members of the "Young Heydarists" club exchanged views on promoting Heydar Aliyev's ideology among the youth, preserving national and spiritual values, strengthening the spirit of patriotism, and instilling loyalty to the traditions of statehood. The visit served to more fully convey the historical services of the National Leader to the Azerbaijani people and state to the younger generation.