OYU-da “İngilis dilində tədrisin təşkili” fakültəsində payız semestrinin imtahan sessiyası davam etməkdədir
07 Yanvar, 2026
2099
Odlar Yurdu Universitetində ali təhsilin dövlət standartlarına və təsdiq olunmuş akademik təqvimə uyğun olaraq 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası davam etməkdədir. Bu çərçivədə “İngilis dilində tədrisin təşkili” fakültəsində imtahanlar universitet rəhbərliyinin müvafiq qərarına əsasən yazılı formada keçirilir.
İmtahan prosesi tələbələrin semestr ərzində əldə etdikləri nəzəri və praktik biliklərin obyektiv və şəffaf meyarlar əsasında qiymətləndirilməsinə yönəlmişdir. Sessiya müddətində akademik dürüstlük prinsiplərinə riayət olunur, imtahanların nizamlı və sakit şəraitdə təşkili üçün auditoriyalarda zəruri akademik mühit formalaşdırılmış, normativ tələblərə tam uyğunluq təmin edilmişdir.
Hazırkı imtahan mərhələsi tələbələrin bilik səviyyəsinin real şəkildə müəyyənləşdirilməsinə xidmət edir. Bu proses onların gələcək təhsil və peşə fəaliyyətləri baxımından əhəmiyyətli mərhələ kimi qiymətləndirilir. Universitetdə imtahan sessiyasının ardıcıl və səmərəli təşkili əsas prioritetlərdən biri kimi müəyyən edilmişdir.

В Университете Одлар Юрду продолжается экзаменационная сессия осеннего семестра на факультете «Организация обучения на английском языке
07 Январь, 2026
2101
В Университете Одлар Юрду в соответствии с государственными стандартами высшего образования и утвержденным академическим календарем продолжается экзаменационная сессия осеннего семестра 2025/2026 учебного года. В рамках этого процесса, согласно соответствующему решению руководства университета, на факультете «Организация обучения на английском языке» экзамены проводятся в письменной форме. Экзаменационный процесс направлен на объективную и прозрачную оценку теоретических и практических знаний, полученных студентами в течение семестра. На протяжении всей сессии соблюдаются принципы академической честности; для организации экзаменов в упорядоченной и спокойной обстановке в аудиториях создана необходимая академическая среда и обеспечено полное соответствие нормативным требованиям. Текущий этап экзаменов служит реальному определению уровня знаний студентов и расценивается как важный этап с точки зрения их будущей образовательной и профессиональной деятельности. Последовательная и эффективная организация экзаменационной сессии определена в университете как один из основных приоритетов.