OYU-da “İngilis dilində tədrisin təşkili” fakültəsində payız semestrinin imtahan sessiyası davam etməkdədir
07 Yanvar, 2026
2099
Odlar Yurdu Universitetində ali təhsilin dövlət standartlarına və təsdiq olunmuş akademik təqvimə uyğun olaraq 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası davam etməkdədir. Bu çərçivədə “İngilis dilində tədrisin təşkili” fakültəsində imtahanlar universitet rəhbərliyinin müvafiq qərarına əsasən yazılı formada keçirilir.
İmtahan prosesi tələbələrin semestr ərzində əldə etdikləri nəzəri və praktik biliklərin obyektiv və şəffaf meyarlar əsasında qiymətləndirilməsinə yönəlmişdir. Sessiya müddətində akademik dürüstlük prinsiplərinə riayət olunur, imtahanların nizamlı və sakit şəraitdə təşkili üçün auditoriyalarda zəruri akademik mühit formalaşdırılmış, normativ tələblərə tam uyğunluq təmin edilmişdir.
Hazırkı imtahan mərhələsi tələbələrin bilik səviyyəsinin real şəkildə müəyyənləşdirilməsinə xidmət edir. Bu proses onların gələcək təhsil və peşə fəaliyyətləri baxımından əhəmiyyətli mərhələ kimi qiymətləndirilir. Universitetdə imtahan sessiyasının ardıcıl və səmərəli təşkili əsas prioritetlərdən biri kimi müəyyən edilmişdir.

Autumn semester examination session continues at the School of English-Taught Programs at Odlar Yurdu University
07 January, 2026
2095
The examination session for the autumn semester of the 2025/2026 academic year is ongoing at Odlar Yurdu University in accordance with the state standards of higher education and the approved academic calendar. Within this framework, based on the relevant decision of the university administration, examinations at the School of English-Taught Programs are being conducted in written form. The examination process is aimed at an objective and transparent assessment of the theoretical and practical knowledge acquired by students during the semester. Throughout the session, the principles of academic integrity are strictly observed, and a necessary academic environment has been established in the halls to ensure the organized and quiet conduct of examinations, ensuring full compliance with regulatory requirements. The current examination stage serves to realistically determine the students' level of knowledge and is considered a significant phase for their future academic and professional activities. The consistent and efficient organization of the examination session has been identified as one of the main priorities at the university.