Odlar Yurdu Universitetinin Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının elmi-metodiki seminarı keçirilib
28 Oktyabr, 2022
2497
Odlar Yurdu Universitetinin Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının fil.ü.f.d. Nizami Adışirinovun “N.Gəncəvi və Ş.İ.Xətayinin yaradıcılığında folklor motivləri” (“Leyli və Məcnun” və “Dəhnamə” əsasında) mövzusuna həsr olunmuş elmi-metodiki seminarı keçirilmişdir. Seminarda kafedranın müdir müavini dos. O.Musayev və kafedranın professor-müəllim heyəti iştirak etmişdir. Sonda seminar mövzusu ilə bağlı müzakirələr aparılmış, suallar cavablandırılmışdır. Mövzu ilə bağlı prof. R.Kamal geniş şəkildə çıxış etmişdir.

A scientific-methodological seminar of the Department of Philology and Humanities of Odlar Yurdu University was held
28 October, 2022
2496
A scientific-methodical seminar was held by Dr. Nizami Adishirinov of the Department of Philology and Humanities of Odlar Yurdu University, dedicated to the topic "Folklore motifs in the works of N. Ganjavi and Sh.I.Khatai" (based on "Leyli and Majnun" and "Dahname"). The deputy head of the department, associate professor O.Musayev, and the professor-teacher staff of the department participated in the seminar. At the end, discussions on the topic of the seminar were held and questions were answered. On the subject, prof. R.Kamal spoke widely.