OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov “İctimai iştirakçılıq: şəffaflıq, hesabatlılıq və informasiya açıqlığı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib
21 Noyabr, 2022
2769
OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov  “İctimai iştirakçılıq: şəffaflıq, hesabatlılıq və informasiya açıqlığı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib
Cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən "Ictimai nəzarətin inkişafı və vacibliyi" ilə bağlı mütəmadi çağırışlar olub. Tədbirdə bir çox qurumların nümayəndələri iştirak edərək, ictimai iştirakçılıqda yaxşı nümunələrin inkişaf etdirilməsinə və resursların artırılmasına ehtiyac olduğunu, çatışmazlıqların aradan qaldırılması üçün operativ işlərin görüldüyünü və bu istiqamətdə öz təklif və tövsiyyələrini səsləndiriblər.
Tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov də iştirak edərək ictimai iştirakçılığın rolundan və təmsil etdiyi qurumda ictimai iştirakçılığın təmin edilməsi üçün görülən işlərdən danışıb.
Tədbirin sonunda təltif etmə mərasimi keçirilib.
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov “İctimai iştirakçılığın təmin edilməsində aktiv fəaliyyətə görə”İnformasiya Təşəbbüslərinə Dəstək İctimai Birliyinin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub. Sözügedən tədbirdən olan görüntüləri təqdim edirik:

Head of the Department of Economics and Economic Relations of OYU, Doctor of Sciences in Economics, Professor Elshad Mammadov participated in the conference on "Public Participation: Transparency, Accountability and Openness of Information"
21 November, 2022
2772
Mr. President Ilham Aliyev regularly called on "Development and importance of public control". Representatives of many institutions participated in the event and expressed the need to develop good examples of public participation and increase resources, that operative work is being done to eliminate deficiencies and voiced their suggestions and recommendations in this direction.
Elshad Mammadov, head of the Department of Economics and Economic Relations of Odlar Yurdu University, Doctor of Sciences in Economics, Professor Elshad Mammadov also participated in the event and talked about the role of public participation and the work done to ensure public participation in the institution he represents. An awarding ceremony was held at the end of the event.
Professor Elshad Mammadov, head of the department of economics and economic relations of Odlar Yurdu University, doctor of sciences in economics, was awarded with the Order of Honor of the Public Union of Support to Information Initiatives "for active activity in ensuring public participation". Here are the images from the event: