OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov “İctimai iştirakçılıq: şəffaflıq, hesabatlılıq və informasiya açıqlığı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib
21 Noyabr, 2022
2769
OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov  “İctimai iştirakçılıq: şəffaflıq, hesabatlılıq və informasiya açıqlığı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edib
Cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən "Ictimai nəzarətin inkişafı və vacibliyi" ilə bağlı mütəmadi çağırışlar olub. Tədbirdə bir çox qurumların nümayəndələri iştirak edərək, ictimai iştirakçılıqda yaxşı nümunələrin inkişaf etdirilməsinə və resursların artırılmasına ehtiyac olduğunu, çatışmazlıqların aradan qaldırılması üçün operativ işlərin görüldüyünü və bu istiqamətdə öz təklif və tövsiyyələrini səsləndiriblər.
Tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov də iştirak edərək ictimai iştirakçılığın rolundan və təmsil etdiyi qurumda ictimai iştirakçılığın təmin edilməsi üçün görülən işlərdən danışıb.
Tədbirin sonunda təltif etmə mərasimi keçirilib.
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, iqtisadiyyat üzrə elmlər doktoru, professor Elşad Məmmədov “İctimai iştirakçılığın təmin edilməsində aktiv fəaliyyətə görə”İnformasiya Təşəbbüslərinə Dəstək İctimai Birliyinin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub. Sözügedən tədbirdən olan görüntüləri təqdim edirik:

Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений ОЮУ, доктор экономических наук, профессор Эльшад Мамедов принял участие в конференции «Общественное участие: прозрачность, подотчетность и открытость информации»
21 Ноябрь, 2022
2771
Г-н Президент Ильхам Алиев регулярно призывал к «развитию и важности общественного контроля». В мероприятии приняли участие представители многих учреждений, которые заявили о необходимости развития хороших примеров общественного участия и увеличения ресурсов, о том, что ведется оперативная работа по устранению недостатков и озвучили свои предложения и рекомендации в этом направлении.
Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, доктор экономических наук, профессор Эльшад Мамедов также принял участие в мероприятии и рассказал о роли общественного участия и работе, проделанной для обеспечения общественного участия в учреждении которой он представляет.
По окончании мероприятия состоялась церемония награждения.
Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, доктор экономических наук, профессор Эльшад Мамедов награжден Орденом Почета Общественного Союза Поддержки Информационных Инициатив «за активную деятельность по обеспечению участия общественности». Предоставляем вам кадры с указанного мероприятия: