Brüsseldə “Ali təhsil sisteminin inkişafında rektorlar konfransının rolu” mövzusunda keçirilən silsilə seminarların növbəti görüşü baş tutmuşdur
14 Dekabr, 2022
2556
Belçika Krallığının paytaxtı Brüsseldə “Ali təhsil sisteminin inkişafında rektorlar konfransının rolu”adlı seminarın Avropa Təhsil və Mədəniyyət icra agentliyində (EACEA) növbəti məhsuldar görüşü baş tutmuşdur. Görüşdə Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən “Erasmus” layihələri barəsində geniş məlumat verilmişdir.
Sözügedən tədbirdə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin nümayəndəsi, ölkəmizin on yeddi universitetindən beş nəfər rektor, müxtəlif sahələr üzrə prorektorlar və digər rəhbər şəxslər iştirak etmişlər.
Qeyd edək ki, həminki görüşdə Odlar Yurdu Universitetini Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektor, dosent Qabil Qafarov təmsil etmişdir.

The next meeting of the series of seminars on "The role of rectors' conference in the development of the higher education system" took place in Brussels
14 December, 2022
2558
Another productive meeting of the seminar "The role of rectors' conference in the development of the higher education system" took place in the European Education and Culture Executive Agency (EACEA) in Brussels, the capital of the Kingdom of Belgium. At the meeting, extensive information was provided about the "Erasmus" projects financed by the European Commission.
The representative of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, five rectors from seventeen universities of our country, vice-rectors of various fields and other leading persons took part in the mentioned event.
It should be noted that Odlar Yurdu University was represented at the same meeting by vice-rector for teaching organization and new training technologies, associate professor Gabil Gafarov.