Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları “Azərbaycanda genderə həssas təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri” mövzusunda beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
26 Yanvar, 2023
2574
Odlar Yurdu Universitetinin Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dos. Qabil Qafarov, Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının müdiri, prof. Rəşid Cabbarov, kafedranın təhsildə sosial psixoloji xidmət bölməsinin rəhbəri David Poladov və kafedranın professor-müəllim heyəti Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən BMT-nin qadınlar üzrə agentliyi və BMT-nin əhali fondu tərəfindən həyata keçirilən “Avropa İttifaqı gender bərabərliyi naminə: birlikdə gender stereotiplərinə və gender əsaslı zorakılığa qarşı” proqramı üzrə “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən icra edilən “Genderə həssas məktəblərin təşviqi” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu ilə əməkdaşlıq əsasında “Azərbaycanda genderə həssas təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri” mövzusunda Beynəlxalq konfransda iştirak etmişlər.
Konfransda genderyönümlü pedaqogika sahəsində beynəlxalq təcrübəni öyrənmək, aidiyyəti qurumların və mütəxəssislərin iştirakı ilə əməkdaşlıq platforması yaratmaq, genderyönümlü pedaqogika üzrə pedaqoji kadr hazırlayan ali və orta təhsil müəssisələrində ilkin pedaqoji və ixtisasartırma təhsilinin kurikulumuna inteqrasiya etmək və genderyönümlü təhsil mühitinin inkişafını təşviq etmək məqsədilə məruzələr dinlənilmiş və iştirakçıların sualları cavablandırılmışdır.

Employees of Odlar Yurdu University participated in the international conference on "Development prospects of the gender-sensitive education system in Azerbaijan"
26 January, 2023
Associate Professor Gabil Gafarov, Vice-Rector for Organization of Education and New Learning Technologies of Odlar Yurdu University, Professor Rashid Jabbarov, Head of the Department of Psychology, Pedagogy and Social Sciences, David Poladov, Head of the Department of Social Psychological Services in Education, and the faculty members of the department participated in the international conference on "Prospects of development of the gender-sensitive education system in Azerbaijan"
At the conference, reports were heard in order to learn about the international experience in the field of gender-oriented pedagogy, to create a cooperation platform with the participation of relevant institutions and experts, to integrate the content of gender-oriented pedagogy into the curriculum of initial pedagogical and in-service training in higher and secondary educational institutions that prepare pedagogical staff, and to promote the development of a gender-oriented educational environment, and the participants questions have been answered.