Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları “Azərbaycanda genderə həssas təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri” mövzusunda beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
26 Yanvar, 2023
2574
Odlar Yurdu Universitetinin Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dos. Qabil Qafarov, Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının müdiri, prof. Rəşid Cabbarov, kafedranın təhsildə sosial psixoloji xidmət bölməsinin rəhbəri David Poladov və kafedranın professor-müəllim heyəti Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən BMT-nin qadınlar üzrə agentliyi və BMT-nin əhali fondu tərəfindən həyata keçirilən “Avropa İttifaqı gender bərabərliyi naminə: birlikdə gender stereotiplərinə və gender əsaslı zorakılığa qarşı” proqramı üzrə “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən icra edilən “Genderə həssas məktəblərin təşviqi” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu ilə əməkdaşlıq əsasında “Azərbaycanda genderə həssas təhsil sisteminin inkişaf perspektivləri” mövzusunda Beynəlxalq konfransda iştirak etmişlər.
Konfransda genderyönümlü pedaqogika sahəsində beynəlxalq təcrübəni öyrənmək, aidiyyəti qurumların və mütəxəssislərin iştirakı ilə əməkdaşlıq platforması yaratmaq, genderyönümlü pedaqogika üzrə pedaqoji kadr hazırlayan ali və orta təhsil müəssisələrində ilkin pedaqoji və ixtisasartırma təhsilinin kurikulumuna inteqrasiya etmək və genderyönümlü təhsil mühitinin inkişafını təşviq etmək məqsədilə məruzələr dinlənilmiş və iştirakçıların sualları cavablandırılmışdır.

Сотрудники Университета Одлар Юрду приняли участие в международной конференции «Перспективы развития гендерно-чувствительной системы образования в Азербайджане»
26 Январь, 2023
2576
Доцент Габиль Гафаров, проректор по организации образования и новым технологиям обучения Университета Одлар Юрду, профессор Рашид Джаббаров, заведующий кафедрой психологии, педагогики и социальных наук, Давид Поладов, заведующий кафедрой социально-психологической службы в образовании, а  также преподаватели кафедры приняли участие в международной конференции на тему «Перспективы развития гендерно-чувствительной системы образования в Азербайджане». На конференции были заслушаны доклады с целью ознакомления с международным опытом в области гендерно-ориентированной педагогики, создания платформы сотрудничества с участием профильных учреждений и экспертов, интеграции содержания гендерно-ориентированной педагогики в учебную программу начальной педагогической и переподготовки в высших и средних учебных заведениях, осуществляющих подготовку педагогических кадров, и способствовать формированию гендерно-ориентированной образовательной среды, и даны ответы на вопросы участников.