OYU-da tələbələr üçün “Startup Grind Baku”nun seminarı təşkil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetində tələbələr üçün OYU-nun Karyera və təcrübə mərkəzi və “Startup Grind Baku”nun birgə təşkil olunmuş seminarı keçirilmişdir.
Seminarda Odlar Yurdu Universitetinin Strateji planlaşdırma və layihələr departamentinin müdiri, dos. Fuad İbadov, İnformasiya texnologiyaları və mühəndislik kafedrasının müdiri, dos. Rahib İmamquluyev, kafedranın professor-müəllim heyəti, İnnovasiya və rəqəmsal inkişaf agentliyində layihə koordinatoru Rüstəm Mədətzadə, “Startup Grind Baku” icmasının meneceri Taleh Dursunzadə və universitetimizin tələbələri iştirak etmişdirlər.
Seminarda Rüstəm bəy və Taleh bəy “Startap nədir?”, “Startapın əsası nəyə istinad edir?”, “Komanda tərkibi necə olmalıdır?”, “Startapın maddi-texniki bazasının qurulması”, “Əməliyyatların, komandanın və büdcənin idarə olunması” və “Biznes modeli” mövzuları haqqında tələbələrə ətraflı məlumatları nəzərə çatdırmışdırlar.
Seminar zamanı tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmiş və onlara mövzular üzrə lazımi rəy və tövsiyələr verilmişdir. Mövzu və çıxış seminar iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir. Seminarın sonunda xatirə şəkli çəkdirilmişdir.

A seminar of "Startup Grind Baku" was organized for students at OYU
A seminar jointly organized by OYU's Career and Practice Center and "Startup Grind Baku" was held for students at Odlar Yurdu University.
At the seminar, the head of the Department of Strategic Planning and Projects of Odlar Yurdu University, Assoc. Fuad Ibadov, Head of the Department of Information Technologies and Engineering, Associate Professor Rahib Imamguliyev, the professor-teacher staff of the department, Rustam Madatzade, project coordinator at the Innovation and Digital Development Agency, Taleh Dursunzade, manager of the "Startup Grind Baku" community, and students of our university participated.
In the seminar, Rustam bey and Taleh bey discussed "What is a startup?", "What does the basis of a startup refer to?", "What should be the composition of the team?", "Building the material and technical base of a startup", "Managing operations, team and budget" and "Business model" and provided students with detailed information about the topics.
During the seminar, the students' questions were answered and they were given the necessary opinions and recommendations on the topics. The topic and speech were positively evaluated by the participants of the seminar. At the end of the seminar, a commemorative photo was taken.