OYU-da tələbələr üçün “Startup Grind Baku”nun seminarı təşkil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetində tələbələr üçün OYU-nun Karyera və təcrübə mərkəzi və “Startup Grind Baku”nun birgə təşkil olunmuş seminarı keçirilmişdir.
Seminarda Odlar Yurdu Universitetinin Strateji planlaşdırma və layihələr departamentinin müdiri, dos. Fuad İbadov, İnformasiya texnologiyaları və mühəndislik kafedrasının müdiri, dos. Rahib İmamquluyev, kafedranın professor-müəllim heyəti, İnnovasiya və rəqəmsal inkişaf agentliyində layihə koordinatoru Rüstəm Mədətzadə, “Startup Grind Baku” icmasının meneceri Taleh Dursunzadə və universitetimizin tələbələri iştirak etmişdirlər.
Seminarda Rüstəm bəy və Taleh bəy “Startap nədir?”, “Startapın əsası nəyə istinad edir?”, “Komanda tərkibi necə olmalıdır?”, “Startapın maddi-texniki bazasının qurulması”, “Əməliyyatların, komandanın və büdcənin idarə olunması” və “Biznes modeli” mövzuları haqqında tələbələrə ətraflı məlumatları nəzərə çatdırmışdırlar.
Seminar zamanı tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmiş və onlara mövzular üzrə lazımi rəy və tövsiyələr verilmişdir. Mövzu və çıxış seminar iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir. Seminarın sonunda xatirə şəkli çəkdirilmişdir.

Для студентов OYU организован семинар «Startup Grind Baku»
Для студентов Университета Одлар Юрду прошел семинар, совместно организованный Центром карьеры и практики УОЮ и «Startup Grind Baku».
На семинаре приняли участие заведующий кафедрой стратегического планирования и проектов Университета Одлар Юрду, доц. Фуад Ибадов, заведующий кафедрой информационных технологий и инженерии, доц. Рахиб Имамгулиев, профессорско-преподавательский состав кафедры, координатор проектов Агентства инноваций и цифрового развития Рустам Мадатзаде, менеджер сообщества «Startup Grind Baku» Талех Дурсунзаде и студенты нашего университета.
На семинаре Рустам бек и Талех бек обсудили «Что такое стартап?», «Что входит в основу стартапа?», «Каким должен быть состав команды?», «Формирование материально-технической базы стартапа», «Управление операциями, командой и бюджетом» и «Бизнес-модель» и предоставили студентам подробную информацию по темам.
В ходе семинара были даны ответы на вопросы студентов и даны необходимые мнения и рекомендации по темам. Тема и выступление получили положительную оценку участников семинара. По окончании семинара было сделано памятное фото.