Elmi-metodiki seminarda Biologiya və ekologiya kafedrasının müəllimi Yeganə Bəşirova “Həyat fəaliyyətini təmin edən əsas tədbirlər” mövzusunda məruzə ilə çıxış etmişdir.
Daha sonra kafedranın a.e.f.d., dos. Ramil Sadıqov "Azərbaycanda təbii fəlakətlərin yaratdığı ekoloji problemlər" mövzusunda elmi-metodiki seminarı keçirilmişdir.
Seminarda Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin nümayəndələri, Odlar Yurdu Universitetinin Elmi işlər üzrə prorektoru, professor Tərlan Abdullayev, Birləşmiş Fakültələr Departamentinin rəhbəri, dos. Aynurə Qurbanova, Biologiya və ekologiya kafedrasının müdiri, a.e.f.d., dos. Tamilla Kərimova, kafedranın professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak etmişdirlər.
Sonda mövzular ətrafında müzakirələr aparılmış, məruzəçilərə ünvanlanan suallar cavablandırılmışdır.

A scientific-methodical seminar of the Department of Biology and Ecology of OYU was held
In the scientific-methodical seminar Yegane Bashirova, a teacher of the Department of Biology and Ecology, made a speech on the topic "Main measures that ensure life activity".
Then the department's PhD in Agricultural Sciences, Assoc. Ramil Sadigov held a scientific-methodical seminar on "Environmental problems caused by natural disasters in Azerbaijan".
At the seminar, representatives of the National Hydrometeorology Service under the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, vice-rector for scientific affairs of Odlar Yurdu University, professor Tarlan Abdullayev, head of the Department of United Faculties, Assoc. Aynura Gurbanova, head of the Department of Biology and Ecology, PhD in Agricultural Sciences, Assoc. Tamilla Karimova, faculty and students of the department participated.
At the end, discussions were held on the topics and questions addressed to the speakers were answered.