OYU-nun tələbələri Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş elmi konfransda iştirak etmişlər
01 May, 2023
2400
Odlar Yurdu Universitetinin Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının müəllimləri fil.ü.f.d. Sevinc Qəmbərova və Rəvanə Məmmədovanın elmi rəhbərliyi ilə filologiya ixtisası üzrə təhsil alan 4-cü və 3-cü kurs tələbələri Bakı Mühəndislik Universitetində təşkil olunan və Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr edilmiş “Gənc tədqiqatçıların VII beynəlxalq elmi konfransı”nda iştirak etmişlər.
Qeyd edək ki, konfransa 1800-ə yaxın təqdim olunan elmi tezisin 600-a qədəri elmi heyətin rəyinə əsasən qəbul olunmuşdur. Dilçiliyin müxtəlif sahələrinə aid uğurlu məruzələr edən tələbələr sertifikatlarla təltif olunmuşlar.
Gənclərin elmə olan marağını daha da artırmağı hədəfləyən konfransın əsas məqsədi dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri digərləri ilə paylaşmaq, təhlil etməkdir.

Студенты УОЮ приняли участие в научной конференции, посвященной 100-летию со дня рождения Великого лидера Гейдара Алиева
01 Май, 2023
2397
Студенты Университета Одлар Юрду 4-х и 3-х курсов специальности филологии под научным руководством преподавателей кафедры канд. филол. наук Севиндж Гамбаровой и Раваны Мамедовой приняли участие в «VII Международной научной конференции молодых ученых», организованной в Бакинском инженерном университете и посвященной 100-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Следует отметить, что до 600 из 1800 научных тезисов, представленных на конференцию, были приняты на основании мнения научного коллектива.
Студенты, успешно выступившие с докладами в различных областях языкознания и были награждены сертификатами.
Основной целью конференции, направленной на дальнейшее повышение интереса молодежи к науке, является объединение молодых исследователей, работающих в различных университетах, академиях и научно-исследовательских институтах мира, для обмена и анализа научных достижений и опыта. достигнутых в этой области с другими.