OYU-nun tələbələri Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş elmi konfransda iştirak etmişlər
01 May, 2023
2400
Odlar Yurdu Universitetinin Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının müəllimləri fil.ü.f.d. Sevinc Qəmbərova və Rəvanə Məmmədovanın elmi rəhbərliyi ilə filologiya ixtisası üzrə təhsil alan 4-cü və 3-cü kurs tələbələri Bakı Mühəndislik Universitetində təşkil olunan və Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr edilmiş “Gənc tədqiqatçıların VII beynəlxalq elmi konfransı”nda iştirak etmişlər.
Qeyd edək ki, konfransa 1800-ə yaxın təqdim olunan elmi tezisin 600-a qədəri elmi heyətin rəyinə əsasən qəbul olunmuşdur. Dilçiliyin müxtəlif sahələrinə aid uğurlu məruzələr edən tələbələr sertifikatlarla təltif olunmuşlar.
Gənclərin elmə olan marağını daha da artırmağı hədəfləyən konfransın əsas məqsədi dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri və təcrübələri digərləri ilə paylaşmaq, təhlil etməkdir.

Students of OYU participated in the scientific conference dedicated to the 100th anniversary of the birth of Great Leader Heydar Aliyev
01 May, 2023
2399
Students of the Odlar Yurdu University of the 4th and 3rd courses of the specialty of philology under the scientific guidance of teachers of the department of Ph.D. philol. Sciences Sevinj Gambarova and Ravana Mammadova took part in the "VII International Scientific Conference of Young Scientists", organized at the Baku Engineering University and dedicated to the 100th anniversary of the national leader Heydar Aliyev.
It should be noted that up to 600 out of 1800 scientific abstracts submitted to the conference were accepted based on the opinion of the scientific team.
Students who successfully delivered presentations in various areas of linguistics were awarded certificates.
The main goal of the conference, aimed at further increasing the interest of young people in science, is to bring together young researchers working in various universities, academies and research institutes of the world to exchange and analyze scientific achievements and experience. achieved in this area with others.