OYU-da “Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi” adlı seminar keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi” adlı seminarı keçirilmişdir.
OYU tələbələrinin "Heydər Əliyev və Azərbaycan dili”, "Heydər Əliyev və Azərbaycan incəsənəti", “Heydər Əliyev və ədəbiyyat”, “Heydər Əliyev və Əsrin müqaviləsi” və “Heydər Əliyev və 20 Yanvar” mövzularında məruzələri dinlənilmişdir.
Çıxışlar professor-müəllim heyəti və tələbələr tərəfindən böyük maraqla qarşılanmış və seminar sual-cavabla yekunlaşmışdır.
Qeyd edək ki, seminarda Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının müdir müavini, dos. Osman Musayev, Beynəlxalq münasibətlər və turizm kafedrasının müdir müavini Səbinə Əliyeva, OYU-nun professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak etmişlər.

A seminar called "Heydar Aliyev and the history of Azerbaijan" was held at OYU
The seminar "Heydar Aliyev and the history of Azerbaijan" dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev of the Department of Philology and Humanities was held at Odlar Yurdu University.
The reports of OYU students on "Heydar Aliyev and Azerbaijani language", "Heydar Aliyev and Azerbaijani art", "Heydar Aliyev and literature", "Heydar Aliyev and the Treaty of the Century" and "Heydar Aliyev and January 20" were heard.
The lectures were received with great interest by the faculty and students, and the seminar concluded with a question-and-answer session.
It should be noted that in the seminar, the deputy head of the Department of Philology and Humanitarian Sciences, Assoc. Osman Musayev, the deputy head of the Department of International Relations and Tourism Sabina Aliyeva, faculty members and students of OYU participated.