OYU-da “Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi” adlı seminar keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr edilmiş “Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi” adlı seminarı keçirilmişdir.
OYU tələbələrinin "Heydər Əliyev və Azərbaycan dili”, "Heydər Əliyev və Azərbaycan incəsənəti", “Heydər Əliyev və ədəbiyyat”, “Heydər Əliyev və Əsrin müqaviləsi” və “Heydər Əliyev və 20 Yanvar” mövzularında məruzələri dinlənilmişdir.
Çıxışlar professor-müəllim heyəti və tələbələr tərəfindən böyük maraqla qarşılanmış və seminar sual-cavabla yekunlaşmışdır.
Qeyd edək ki, seminarda Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının müdir müavini, dos. Osman Musayev, Beynəlxalq münasibətlər və turizm kafedrasının müdir müavini Səbinə Əliyeva, OYU-nun professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak etmişlər.

В УОЮ прошел семинар под названием «Гейдар Алиев и история Азербайджана»
В Университете Одлар Юрду состоялся семинар факультета филологии и гуманитарных наук на тему «Гейдар Алиев и история Азербайджана», посвященный 100-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Были заслушаны доклады студентов УОЮ на темы «Гейдар Алиев и азербайджанский язык», «Гейдар Алиев и азербайджанское искусство», «Гейдар Алиев и литература», «Гейдар Алиев и договор века» и «Гейдар Алиев и 20 января».
Лекции были встречены с большим интересом преподавателями и студентами, а завершился семинар сессией вопросов и ответов.
На семинаре приняли участие заместитель заведующего кафедрой филологии и гуманитарных наук, доц. Осман Мусаев, заместитель заведующего кафедрой международных отношений и туризма Сабина Алиева, а также преподаватели и студенты УОЮ.