OYU-nun rektoru, professor Əhməd Vəliyevin Müstəqillik Günü münasibəti ilə təbriki
Bu gün biz dövlətimizin müstəqilliyini, xalqımızın azadlığını, möhkəm iradəsini və həmrəyliyini təcəssüm etdirən Müstəqillik Gününü qeyd edirik.
Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi və professor-müəllim heyəti adından hər birinizi 28 May - Müstəqillik Günü münasibətilə təbrik edir, hər birinizə möhkəm cansağlığı, səadət, xoş günlər və sevgi, doğma Azərbaycanımıza sülh, firavanlıq və tərəqqi arzulayıram!
Qoy Azərbaycanın müstəqilliyi və xalqımızın azadlığı əbədi olsun!
Qoy ölkəmizdə həmişə sülh və əmin-amanlıq hökm sürsün!
Vətənini, torpağını sevən, ərazi bütövlüyümüz uğrunda canını fəda verən, şəhidlik zirvəsinə ucalmış Vətən övladlarının nurlu xatirəsini ehtiramla yad edirəm!

Поздравление от имени ректора УОЮ, профессора Ахмеда Велиева по случаю Дня независимости
Сегодня мы отмечаем День независимости, который олицетворяет независимость нашего государства, свободу, сильную волю и солидарность нашего народа.
От имени руководства и профессорско-преподавательского состава Университета Одлар Юрду поздравляю каждого из вас с 28 мая – Днем независимости, желаю каждому из вас крепкого здоровья, счастья, счастливых дней и любви, а миру, благополучия и прогресса – наш родной Азербайджан!
Пусть независимость Азербайджана и свобода нашего народа сохраняются навсегда!
Пусть в нашей стране всегда царит мир и спокойствие!
Отдаю дань уважения светлой памяти детей Родины, любивших свою Родину и землю, отдавших свою жизнь во имя нашей территориальной целостности и поднявшихся на высоту мученичества!