OYU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin fakültə Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin fakültə Elmi Şurasının növbəti iclası dekan, i.e.d., prof. Əli Əlirzayevin sədrliyi ilə keçirilmişdir.
Gündəlikdə olan məsələlərə uyğun olaraq, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Elmi Şurasının 2024-2025-ci tədris ili üçün iş planının təsdiqi, fakültə dekanı i.e.d., prof. Əli Əlirzayev tərəfindən təqdim edilmişdir.
İclasda kafedraların 2024-2025-ci tədris ilinə hazırlığı, kafedralarda elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsi vəziyyətinin öyrənilməsi, həmçinin fakültədə fəaliyyət göstərən professor-müəllim heyətinin həyata keçirdiyi elmi-tədqiqat işlərinin müzakirəsi üzrə İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., prof. Elşad Məmmədov və tədris metodiki təminatının planlaşdırılması barədə isə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekan müavini, dos. Babək Feyzullayev məruzəçi kimi çıxış etmişlər.
İclasda Keyfiyyətin təminatı və qiymətləndirmə departamentinin rəhbəri, kafedraların professor-müəllim heyəti və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri də gündəlikdə olan məsələlərin geniş müzakirəsində fəal iştirak etmişlər. Nəticədə, səsvermə yolu ilə gündəlikdə olan məsələlərin həll edilməsi ilə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.

Next Meeting of the Faculty Scientific Council of the Faculty of Economics and Management at Odlar Yurdu University
2919
The next meeting of the Faculty Scientific Council of the Faculty of Economics and Management at Odlar Yurdu University was held under the chairmanship of the Dean, Ph.D. in Economics, Professor Ali Alirzaev.
In accordance with the agenda, the work plan for the Faculty of Economics and Management for the 2024-2025 academic year was presented and approved by the Dean, Ph.D. in Economics, Professor Ali Alirzaev.
The meeting discussed the preparation of the departments for the 2024-2025 academic year, the state of scientific research activities conducted by the departments, and the scientific research work carried out by the faculty members. The Head of the Department of Economics and Economic Relations, Ph.D. in Economics, Professor Elshad Mammadov, and the Deputy Dean of the Faculty of Economics and Management, Associate Professor Babek Feyzullayev, who reported on the planning of educational and methodological support, were the main speakers.
The meeting also saw active participation from the Head of the Quality Assurance and Evaluation Department, faculty members, and the President of the Student Scientific Society, who took part in the extensive discussion of the agenda items. As a result, appropriate decisions were made through voting on the issues included in the agenda.