OYU-da "Müasir ailənin psixoloji problemləri" mövzusunda görüş keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Psixologiya, Pedaqogika və sosial fənlər kafedrası ilə Tələbə Elmi Cəmiyyəti tərəfindən Türkiyə Respublikasının İğdır Universitetinin dosenti, psixologiya üzrə fəlsəfə doktoru Said İldırım ilə "Müasir Ailənin Psixoloji Problemləri" mövzusunda görüş keçirilmişdir.
Bu görüş, tələbələrin psixoloji problemləri daha dərindən anlamaq və müzakirə etmək bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədini güdmüşdür.
Eyni zamanda, beynəlxalq əməkdaşlığı gücləndirmək üçün əhəmiyyətli bir platforma yaratmışdır.
Müasir ailə strukturunun dəyişməsi, ata-ana rolunun transformasiyası və cəmiyyətin psixoloji dinamikaları mövzusu, xüsusilə gənclər arasında aktual olan müzakirə sahələrindəndir. Ailə içindəki münasibətlər, psixoloji sağlamlıq və emosional dəstək, sosial əlaqələr və müasir dövrün tələbləri ilə necə birləşdiyi məsələləri, iştirakçıların düşüncə dünyasını genişləndirmişdir. Tələbələrin aktiv iştirakı ilə baş tutan müzakirələr son dərəcə maraqlı və faydalı olmuşdur.
Tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının müdiri, professor Rəşid Cabbarov, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Türkan Azəri, eləcə də Humanitar, təhsil və dillər fakültəsinin tələbələri iştirak etmişlər.
Geniş iştirakçı tərkibi və müzakirələrin müxtəlifliyi ilə diqqət çəkən görüş, iştirakçıların çoxşaxəli suallarının cavablandırılması ilə yekunlaşmışdır.
Tədbirin sonunda xatirə şəkli çəkdirilərək bu dəyərli anların əbədiləşdirilməsi məqsədilə yaddaşlara həkk olunmuşdur.
Odlar Yurdu Universiteti, belə görüşlərlə tələbələrin elmi fəaliyyətlərini dəstəkləyərək, onların müasir dövrün psixoloji çətinliklərini anlamaq və bu sahədə biliklərini genişləndirmək məqsədini daşıyır.

Odlar Yurdu University Holds a Meeting on "Psychological Problems of the Modern Family"
A meeting was held at Odlar Yurdu University by the Department of Psychology, Pedagogy, and Social Sciences in collaboration with the Student Scientific Society, featuring Dr. Said Ildirim, Associate Professor of Psychology at Iğdır University, Turkey, on the topic of "Psychological Problems of the Modern Family."
The purpose of the meeting was to develop students' skills in understanding and discussing psychological issues in greater depth.
Additionally, the event created an important platform to strengthen international cooperation.
The transformation of the family structure, the changing roles of parents, and the psychological dynamics of society are topics that are particularly relevant in discussions among young people. The issues of family relationships, psychological health, emotional support, and how they are intertwined with the demands of the modern era broadened the participants' perspectives. The discussions, with the active participation of students, were highly engaging and informative.
The event was attended by Professor Rashid Cabbarov, Head of the Department of Psychology, Pedagogy, and Social Sciences at Odlar Yurdu University, Turkan Azari, President of the Student Scientific Society, and students from the Faculty of Humanities, Education, and Languages.
The meeting stood out due to its wide participant base and the diversity of discussions, concluding with the answers to various questions from the participants.
At the end of the event, a commemorative photograph was taken to immortalize these valuable moments.
Odlar Yurdu University will continue to support students' scientific activities and aims to help them understand the psychological challenges of the modern world and expand their knowledge in this field.