OYU-da Karyera və təcrübə mərkəzi tərəfindən tələbələrlə bir sıra görüşlər keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Karyera və təcrübə mərkəzinin həmsədri, dosent Fuad İbadovun tələbələrlə bir sıra görüşləri keçirilmişdir.
Görüşlər zamanı dosent Fuad İbadov, karyera planlaşdırılmasına erkən başlanmanın vacibliyini vurğulamış və qrup nümayəndələrinin Karyera və Təcrübə Mərkəzi ilə sıx əlaqədə olmasının əhəmiyyətini qeyd etmişdir.
Dosent Fuad İbadov, dördüncü kursa qədər karyera yol xəritəsi qurmağın vacibliyini izah etmişdir. O, bu yol xəritəsi vasitəsilə tələbələrin Odlar Yurdu Universitetində təhsil müddətində hansı addımları atmalı olduqlarını və hansı bacarıq və təcrübələri əldə etməli olduqlarını müəyyən edə biləcəklərini bildirmişdir. Karyera və Təcrübə Mərkəzinin dəstəyi ilə tələbələrin peşəkar inkişaflarını daha məqsədyönlü və sistemli şəkildə həyata keçirə biləcəkləri vurğulanmışdır.
Fuad müəllim, həmçinin tələbələri Odlar Yurdu Universitetinin təklif etdiyi təcrübə proqramlarından və digər imkanlardan aktiv istifadə etməyə dəvət etmişdir ki, bu da onların gələcək karyera uğurlarına güclü təməl yaradacaqdır.
Belə görüşlər, Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin karyera hədəflərinə çatmaları üçün möhkəm zəmin hazırlayır və onların gələcəkdə uğurlu, peşəkar kadrlar kimi formalaşmasına dəyərli töhfə verir.

В Университете Одлар Юрду Центром карьеры и практики проведены встречи со студентами
В Университете Одлар Юрду были проведены встречи со студентами под руководством сопредседателя Центра карьеры и практики, доцента Фуада Ибадова.
Во время встреч доцент Фуад Ибадов подчеркнул важность раннего начала планирования карьеры и отметил необходимость тесного взаимодействия старост групп с Центром карьеры и практики.
Он объяснил, что составление карьерной дорожной карты до четвертого курса имеет ключевое значение. Благодаря этой карте студенты смогут определить, какие шаги нужно предпринять в период обучения в Университете Одлар Юрду, а также какие навыки и опыт необходимо приобрести. Было подчеркнуто, что при поддержке Центра карьеры и практики студенты смогут реализовать своё профессиональное развитие более целенаправленно и системно.
Фуад Ибадов также призвал студентов активно пользоваться предлагаемыми Университетом Одлар Юрду программами стажировок и другими возможностями, которые станут прочной основой для их будущей карьеры.
Подобные встречи создают прочную основу для достижения карьерных целей студентов Университета Одлар Юрду и вносят ценную лепту в их становление как успешных и профессиональных кадров.