OYU-da cənab rektorla tələbələrin görüşü baş tutmuşdur
Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev bakalavrın sonuncu kursunda təhsil alan tələbələrlə görüş keçirmişdir.
Görüş zamanı cənab rektor tələbələrə gələcək karyera perspektivlərini daha yaxşı formalaşdırmaq və əmək bazarına uğurlu inteqrasiya üçün dəyərli məsləhətlər vermişdir.
Cənab rektor, əmək bazarının dəyişən tələblərinə uyğun olaraq tələbələrin öz peşəkar bacarıqlarını daim təkmilləşdirmələrinin əhəmiyyətini vurğulamışdır. O, gələcəkdə uğurlu mütəxəssis kimi yetişmələri üçün vacib olan keyfiyyətlər və iş dünyasında rəqabət qabiliyyətini artıracaq strateji yanaşmalar barədə geniş məlumat vermişdir.
Görüşdə eyni zamanda təhsilin davam etdirilməsi, magistratura təhsil pilləsi və doktorantura səviyyəsi haqqında məlumat verilmiş, tələbələrə elmi sahədə dərinləşmək və ixtisaslaşmaq istiqamətində addımlar atmaq üçün tövsiyələr verilmişdir.
Cənab rektor universitetin tələbələrin gələcək hədəflərinə çatmaları üçün hər zaman yanlarında olduğunu vurğulamışdır.
Bu görüş tələbələr üçün həm maarifləndirici, həm də motivasiyaedici bir addım olmuş, onlara akademik və peşəkar dünyaya hazırlıqlarını möhkəmləndirmək üçün dəyərli istiqamətlər təqdim etmişdir.

В УОД состоялась встреча студентов с ректором
Ректор Университета Одлар Юрду, профессор Ахмед Велиев, провел встречу с студентами последнего курса бакалавриата.
Во время встречи господин ректор дал студентам ценные советы, направленные на более эффективное формирование карьерных перспектив и успешную интеграцию на рынке труда.
Господин ректор подчеркнул важность постоянного совершенствования профессиональных навыков студентов в соответствии с меняющимися требованиями рынка труда. Он подробно рассказал о необходимых качествах для того, чтобы стать успешным специалистом, а также о стратегических подходах, которые помогут увеличить конкурентоспособность на рынке труда.
В ходе встречи также были даны разъяснения по продолжению образования, уровням магистратуры и аспирантуры, а также рекомендации по углублению и специализации в научной сфере.
Господин ректор подчеркнул, что университет всегда будет рядом с учениками, помогая им достичь своих целей.
Эта встреча стала для студентов как познавательным, так и мотивирующим шагом, предоставив им ценные направления для усиления их подготовки к академической и профессиональной жизни.