18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günüdür
Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri adından Sizi Oktyabrın 18-i – Müstəqilliyin Bərpası Günü münasibətilə dərin qürur və böyük sevinc hissi ilə təbrik edirik! 1991-ci ildə xalqımız öz tarixi iradəsini nümayiş etdirərək, əsrlər boyu arzuladığı müstəqilliyə yenidən qovuşdu. Bu müqəddəs gün, Azərbaycanın dövlətçilik ənənələrinin bərpası və millətimizin azadlıq eşqinin təntənəsi kimi tarixə həkk olundu.
Bu böyük bayram, yalnız keçmişimizin deyil, həm də gələcəyimizin güvəncidir. Müstəqil Azərbaycan, öz suverenliyini qoruyaraq, bütün sahələrdə, o cümlədən təhsil, elm və mədəniyyət sahələrində dünya miqyasında möhkəm addımlarla irəliləməkdədir.
Biz – Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri olaraq, müstəqil dövlətimizin inkişafına töhfə vermək üçün daim əzmlə çalışırıq və Azərbaycanın parlaq gələcəyinə sarsılmaz inamla baxırıq.
Müstəqillik – xalqımızın ən qiymətli sərvətidir və bu dəyərli əmanəti gələcək nəsillərə ötürmək hər birimizin müqəddəs borcudur. Azərbaycan xalqının milli birliyi, güclü iradəsi və dövlətçilik ənənələri müstəqilliyimizin əbədi olacağını bir daha təsdiqləyir.

October 18 – The Day of Restoration of Independence
On behalf of the faculty and students of Odlar Yurdu University, we extend our heartfelt congratulations on October 18th – the Day of Restoration of Independence! In 1991, our people demonstrated their historical will and regained the long-awaited independence they had aspired to for centuries. This sacred day is etched in history as a triumph of Azerbaijan’s statehood traditions and the nation’s deep yearning for freedom.
This significant holiday not only commemorates our past but also serves as a guarantee of our future. Independent Azerbaijan, preserving its sovereignty, continues to advance confidently in all fields, including education, science, and culture, establishing a strong presence on the global stage.
We, the faculty and students of Odlar Yurdu University, are committed to contributing to the development of our independent state and look to Azerbaijan’s bright future with unwavering faith.
Independence is our nation’s most valuable treasure, and it is a sacred duty for each of us to pass this cherished legacy on to future generations. The national unity of the Azerbaijani people, their strong will, and traditions of statehood reaffirm that our independence is eternal.
On this remarkable day, we wish prosperity, peace, and sustainable development to our people and beloved homeland!