Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin növbəti uğurları
Xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında baş tutmuş bədii yaradıcılıq festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin istedadlı tələbələri festivalda müxtəlif nominasiyalar üzrə iştirak etmiş və yüksək nailiyyətlərinə görə diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılmışlar.
Elm və Təhsil Nazirliyinin ali məktəblər arasında keçirilən yaradıcılıq festivalında Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri bədii qiraət üzrə Məmmədova Leyla 1-ci yer, milli rəqs nominasiyası üzrə Məmmədova Şirin 1-ci yer, vokal üzrə Alquliyev Kənan 1-ci yer, estrada mahnıları nominasiyası üzrə Zamanlı Gügun 2-ci yerlə təltif olunmuşlar. Eyni zamanda, Elm və Təhsil Nazirliyinin kolleclər arasında keçirdiyi yaradıcılıq festivalında bədii qiraət üzrə Məmmədova Leyla 1-ci yer, milli rəqs nominasiyası üzrə Rəhimova Şəhanə 1-ci yerlə təltif olunmuşlar.
Qeyd edək ki, bu ilin may ayında Heydər Əliyev Sarayında keçirilmiş festivalın yekun konsertində 26 ali təhsil müəssisəsinin tələbələrindən ibarət özfəaliyyət kollektivləri iştirak etmişlər.
Odlar Yurdu Universiteti, zəngin mədəniyyətini nümayiş etdirərək, yaradıcılıq potensialını göstərməkdə davam edir. OYU-nun tələbələri, müxtəlif sahələrdəki istedadlarını nümayiş etdirərək, universitetin adını daha da ucaldırlar. Bu festivallar, gənclərin yaradıcılıq qabiliyyətlərini inkişaf etdirmək, onlara yeni imkanlar yaratmaq və mədəni mübadiləni gücləndirmək məqsədini güdür. Odlar Yurdu Universiteti, bu cür tədbirlərin keçirilməsi ilə tələbələrin mədəni həyatında fəal rol oynamaqda və onların yaradıcılıq dünyasını genişləndirməkdə davam edəcəkdir.
OYU-nun tələbələri, öz istedadları ilə yalnız universitetin adını deyil, eyni zamanda, Azərbaycan mədəniyyətini də təmsil edərək, gəncliyin yaradıcılıq ruhunu yüksəldirlər. Gələcək festivallar, bu istedadlı gənclərin daha da parlaması üçün böyük imkanlar yaradacaqdır.
Odlar Yurdu Universiteti, hər zaman yaradıcılıq və mədəniyyətin inkişafına dəstək olmağa, gənclərin yaradıcılıq fəaliyyətini təşviq etməyə davam edəcəkdir.

In connection with the 101st anniversary of the birth of our National Leader Heydar Aliyev, a ceremony was held to reward the winners of the artistic creativity festival among university students, organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
Talented students of Odlar Yurdu University participated in the festival in various categories and were awarded diplomas and gifts for their outstanding achievements.
In the creativity festival organized by the Ministry of Science and Education among higher education institutions, Odlar Yurdu University students won the following awards: Leyla Məmmədova – 1st place in artistic reading, Şirin Məmmədova – 1st place in national dance, Kənan Alquliyev – 1st place in vocals, Gülgun Zamanlı – 2nd place in popular songs. Additionally, in the creativity festival organized by the Ministry of Science and Education among colleges, Leyla Məmmədova won 1st place in artistic reading, and Şəhanə Rəhimova won 1st place in national dance.
It is worth noting that in May of this year, the final concert of the festival was held at the Heydar Aliyev Palace, where self-activity groups from 26 higher educational institutions participated.
Odlar Yurdu University continues to showcase its rich culture and creative potential. OYU students, by displaying their talents in various fields, elevate the reputation of the university. These festivals aim to develop the creative abilities of young people, create new opportunities for them, and strengthen cultural exchange. Odlar Yurdu University will continue to play an active role in the cultural life of its students and expand their creative horizons through such events.
OYU students, with their talents, not only represent the university but also Azerbaijan's culture, uplifting the creative spirit of the youth. Future festivals will provide great opportunities for these talented young people to shine even brighter.
Odlar Yurdu University will continue to support the development of creativity and culture, and promote the creative activities of young people.