Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin növbəti uğurları
Xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında baş tutmuş bədii yaradıcılıq festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin istedadlı tələbələri festivalda müxtəlif nominasiyalar üzrə iştirak etmiş və yüksək nailiyyətlərinə görə diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırılmışlar.
Elm və Təhsil Nazirliyinin ali məktəblər arasında keçirilən yaradıcılıq festivalında Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri bədii qiraət üzrə Məmmədova Leyla 1-ci yer, milli rəqs nominasiyası üzrə Məmmədova Şirin 1-ci yer, vokal üzrə Alquliyev Kənan 1-ci yer, estrada mahnıları nominasiyası üzrə Zamanlı Gügun 2-ci yerlə təltif olunmuşlar. Eyni zamanda, Elm və Təhsil Nazirliyinin kolleclər arasında keçirdiyi yaradıcılıq festivalında bədii qiraət üzrə Məmmədova Leyla 1-ci yer, milli rəqs nominasiyası üzrə Rəhimova Şəhanə 1-ci yerlə təltif olunmuşlar.
Qeyd edək ki, bu ilin may ayında Heydər Əliyev Sarayında keçirilmiş festivalın yekun konsertində 26 ali təhsil müəssisəsinin tələbələrindən ibarət özfəaliyyət kollektivləri iştirak etmişlər.
Odlar Yurdu Universiteti, zəngin mədəniyyətini nümayiş etdirərək, yaradıcılıq potensialını göstərməkdə davam edir. OYU-nun tələbələri, müxtəlif sahələrdəki istedadlarını nümayiş etdirərək, universitetin adını daha da ucaldırlar. Bu festivallar, gənclərin yaradıcılıq qabiliyyətlərini inkişaf etdirmək, onlara yeni imkanlar yaratmaq və mədəni mübadiləni gücləndirmək məqsədini güdür. Odlar Yurdu Universiteti, bu cür tədbirlərin keçirilməsi ilə tələbələrin mədəni həyatında fəal rol oynamaqda və onların yaradıcılıq dünyasını genişləndirməkdə davam edəcəkdir.
OYU-nun tələbələri, öz istedadları ilə yalnız universitetin adını deyil, eyni zamanda, Azərbaycan mədəniyyətini də təmsil edərək, gəncliyin yaradıcılıq ruhunu yüksəldirlər. Gələcək festivallar, bu istedadlı gənclərin daha da parlaması üçün böyük imkanlar yaradacaqdır.
Odlar Yurdu Universiteti, hər zaman yaradıcılıq və mədəniyyətin inkişafına dəstək olmağa, gənclərin yaradıcılıq fəaliyyətini təşviq etməyə davam edəcəkdir.

Успехи студентов Университета Одлар Юрду
В честь 101-й годовщины со дня рождения нашего общенационального лидера Гейдара Алиева, Министерством науки и образования Азербайджанской Республики был организован фестиваль художественного творчества среди студентов высших учебных заведений, на котором состоялась церемония награждения победителей.
Талантливые студенты Университета Одлар Юрду приняли участие в фестивале в различных номинациях и были награждены дипломами и подарками за свои высокие достижения.
На фестивале художественного творчества, организованном Министерством науки и образования среди высших учебных заведений, студенты Университета Одлар Юрду заняли призовые места в следующих номинациях: Лейла Мамедова — 1-е место в художественном чтении, Ширин Мамедова — 1-е место в народном танце, Кенан Алгулиев — 1-е место в вокале, Гюгун Заманлы — 2-е место в эстрадных песнях. Также на фестивале творческого искусства среди колледжей, организованном Министерством науки и образования, Лейла Мамедова заняла 1-е место в художественном чтении, а Шахана Рахимова — 1-е место в народном танце.
Напомним, что в мае этого года в концертном зале Дома Гейдара Алиева состоялся заключительный концерт фестиваля, в котором приняли участие самодеятельные коллективы студентов 26 высших учебных заведений.
Университет Одлар Юрду, продолжает демонстрировать свою богатую культуру и творческий потенциал. Студенты ОЮУ, проявляя свои таланты в различных областях, поднимают авторитет университета. Эти фестивали направлены на развитие творческих способностей молодежи, создание для них новых возможностей и укрепление культурного обмена. Университет Одлар Юрду будет продолжать играть активную роль в культурной жизни студентов и расширять их творческое видение, организуя подобные мероприятия.
Студенты ОЮУ, проявляя свои таланты, представляют не только университет, но и культуру Азербайджана, поднимая дух творчества молодежи. Будущие фестивали создадут большие возможности для дальнейшего блеска этих талантливых молодых людей.
Университет Одлар Юрду всегда будет поддерживать развитие творчества и культуры, продолжая стимулировать творческую деятельность молодежи.