Odlar Yurdu Universitetinin professorunun yeni məqaləsi nüfuzlu jurnalda dərc olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetinin Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının müdiri, psixologiya elmləri doktoru, professor Rəşid Cabbarovun “Journal of Computational Analysis and Applications (JoCAAA)” adlı nüfuzlu elmi jurnalda yeni məqaləsi dərc olunmuşdur. Odlar Yurdu Universitetinin beynəlxalq elmi arenada tanınmasına və nüfuzunun yüksəlməsinə əhəmiyyətli töhfə vermiş bu məqalə, universitetin elmi fəaliyyətlərdə fəal iştirakının göstəricisi olmuşdur.
“Characteristics of the Relationship Between Academic Performance and Self-Confidence Among Students in the Humanities and Technical Fields in Modern Educational Environments” adlı məqalədə, humanitar və texniki sahələrdə təhsil alan tələbələrin akademik göstəriciləri ilə özünəinam arasındakı əlaqənin xüsusiyyətləri müasir təhsil mühitində dərin təhlil olunmuşdur. Bu tədqiqat, təhsil prosesində tələbələrin akademik göstəricilərinin yaxşılaşdırılması və özünəinamın artırılması üçün mühüm tövsiyələr vermişdir.
Odlar Yurdu Universiteti, elmi-tədqiqat sahəsində aparıcı mövqeyini gücləndirərək, həm Azərbaycanda, həm də beynəlxalq aləmdə tanınır. Universitet, akademik kadrlarının beynəlxalq səviyyədə tanınan jurnallarda nəşr olunan elmi əsərləri ilə təhsil və tədqiqatda yüksək standartlara malik olduğunu nümayiş etdirmişdir. Professor Rəşid Cabbarovun bu məqaləsi də universitetin elmi nailiyyətlərinin bir nümunəsi olmuşdur. Odlar Yurdu Universitetinin elmi uğurları, onun Azərbaycanın elmi və akademik inkişafına verdiyi töhfənin əhəmiyyətini bir daha vurğulamışdır.

Новая статья профессора Университета Одлар Юрду опубликована в авторитетном журнале
Заведующий кафедрой психологии, педагогики и социальных наук Университета Одлар Юрду, доктор психологических наук, профессор Рашид Джаббаров опубликовал новую статью в авторитетном научном журнале “Journal of Computational Analysis and Applications (JoCAAA)”. Данная статья внесла значительный вклад в признание Университета Одлар Юрду на международной научной арене и повысила его престиж, являясь показателем активного участия университета в научных исследованиях.
В статье под названием “Characteristics of the Relationship Between Academic Performance and Self-Confidence Among Students in the Humanities and Technical Fields in Modern Educational Environments” глубоко анализируются особенности связи между академической успеваемостью и уверенностью в себе у студентов гуманитарных и технических направлений в условиях современного образовательного пространства. Это исследование предлагает важные рекомендации для улучшения академических показателей и укрепления уверенности студентов в процессе обучения.
Университет Одлар Юрду, укрепляя свои позиции в сфере научных исследований, становится признанным как в Азербайджане, так и на международной арене. Университет демонстрирует высокие стандарты в области образования и исследований благодаря научным работам своих академических сотрудников, публикующимся в международно признанных журналах. Данная статья профессора Рашида Джаббарова является примером научных достижений университета. Научные успехи Университета Одлар Юрду подчеркивают важность его вклада в развитие науки и академического сообщества Азербайджана.