Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri COP29-da könüllü kimi fəaliyyət göstərmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının üzvləri olan tələbələr dünya miqyaslı iqlim sammiti olan COP29-da könüllü kimi iştirak etmiş, müxtəlif vəzifələrdə fəaliyyət göstərmişdir. Təşkilatın üzvləri tərcüməçi kimi çıxış etmiş, qonaqları istiqamətləndirmiş, məlumat mübadiləsi aparmış və xarici iştirakçılara Azərbaycanın mədəniyyəti və tarixi barədə məlumatlar çatdırmışdır.
Bu mötəbər tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri müxtəlif ölkələrdən gələn iştirakçılarla sıx ünsiyyətdə olmuş, ölkəmizin təmsilçiliyini uğurla həyata keçirmişdir. Onlar Azərbaycan haqqında maraqlı məlumatlar paylaşmış və mədəni irsimizin beynəlxalq səviyyədə tanınmasına töhfə vermişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi tələbələrin beynəlxalq təcrübə qazanmasına, dünyagörüşünü genişləndirməsinə və qlobal məsələlərdə fəal iştirak etməsinə hər zaman xüsusi önəm vermişdir.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin COP29-dakı uğurlu fəaliyyəti onların həm peşəkar, həm də şəxsi inkişafına böyük töhfə vermiş, Azərbaycanın iqlim məsələlərinə verdiyi önəmi və mədəni zənginliyini dünyaya tanıtmaqda mühüm rol oynamışdır.

Students of Odlar Yurdu University Participated as Volunteers at COP29
Members of the Student Youth Organization of Odlar Yurdu University served as volunteers at the global climate summit COP29, taking on various responsibilities. They worked as interpreters, guided guests, exchanged information, and shared insights about Azerbaijan's culture and history with international participants.
At this prestigious event, students of Odlar Yurdu University closely engaged with participants from various countries, effectively representing their nation. They shared fascinating details about Azerbaijan, contributing to the international recognition of the country’s cultural heritage.
The leadership of Odlar Yurdu University places great importance on providing students with international experience, broadening their worldview, and encouraging active participation in global issues.
The successful involvement of Odlar Yurdu University students at COP29 greatly contributed to their professional and personal development, playing a significant role in showcasing Azerbaijan’s commitment to climate issues and promoting its cultural richness on the global stage.