Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri COP29-da könüllü kimi fəaliyyət göstərmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının üzvləri olan tələbələr dünya miqyaslı iqlim sammiti olan COP29-da könüllü kimi iştirak etmiş, müxtəlif vəzifələrdə fəaliyyət göstərmişdir. Təşkilatın üzvləri tərcüməçi kimi çıxış etmiş, qonaqları istiqamətləndirmiş, məlumat mübadiləsi aparmış və xarici iştirakçılara Azərbaycanın mədəniyyəti və tarixi barədə məlumatlar çatdırmışdır.
Bu mötəbər tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri müxtəlif ölkələrdən gələn iştirakçılarla sıx ünsiyyətdə olmuş, ölkəmizin təmsilçiliyini uğurla həyata keçirmişdir. Onlar Azərbaycan haqqında maraqlı məlumatlar paylaşmış və mədəni irsimizin beynəlxalq səviyyədə tanınmasına töhfə vermişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyi tələbələrin beynəlxalq təcrübə qazanmasına, dünyagörüşünü genişləndirməsinə və qlobal məsələlərdə fəal iştirak etməsinə hər zaman xüsusi önəm vermişdir.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin COP29-dakı uğurlu fəaliyyəti onların həm peşəkar, həm də şəxsi inkişafına böyük töhfə vermiş, Azərbaycanın iqlim məsələlərinə verdiyi önəmi və mədəni zənginliyini dünyaya tanıtmaqda mühüm rol oynamışdır.

Студенты Университета Одлар Юрду приняли участие в COP29 в качестве волонтеров
Студенты-члены Студенческой молодежной организации Университета Одлар Юрду выступили волонтерами на глобальном климатическом саммите COP29, выполняя различные обязанности. Они работали переводчиками, направляли гостей, обменивались информацией и рассказывали иностранным участникам о культуре и истории Азербайджана.
На этом значимом мероприятии студенты Университета Одлар Юрду активно взаимодействовали с участниками из разных стран, достойно представляя свою страну. Они делились интересными фактами об Азербайджане, способствуя международному признанию культурного наследия.
Руководство Университета Одлар Юрду всегда уделяет особое внимание тому, чтобы студенты получали международный опыт, расширяли свой кругозор и активно участвовали в глобальных вопросах.
Успешная деятельность студентов Университета Одлар Юрду на COP29 внесла значительный вклад в их профессиональное и личное развитие, сыграв важную роль в продвижении интересов Азербайджана по вопросам климата и популяризации его культурного богатства в мире.