OYU-da Psixologiya klubunun növbəti film müzakirəsi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti nəzdində fəaliyyət göstərən Psixologiya klubunun təşəbbüsü ilə növbəti maraqlı tədbir baş tutmuşdur. Tələbələr bu dəfə məşhur "God's Crooked Lines" psixoloji filmini izləyərək müzakirələr aparmışdırlar.
Tədbir Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Türkan Azərinin açılış nitqi ilə başlamışdır.
Türkan Azəri Psixologiya klubunun sədri, Psixologiya ixtisasının 3-cü kurs tələbəsi Samirə Şəfəqqətovanı təqdim edərək sözü ona vermişdir. Daha sonra tələbələr filmin iştirakçılarda yaratdığı təəssüratları müzakirə etmiş, analitik təhlillər aparmışlar.
Müzakirələr zamanı hər bir iştirakçının fikirləri diqqətlə dinlənilmiş və filmin mövzusu ilə bağlı ümumi nəticə çıxarılmışdır. Belə tədbirlər tələbələrin təkcə nəzəri biliklərini dərinləşdirməklə kifayətlənmirmiş, eyni zamanda onların sosiallaşmasına və analitik düşüncə qabiliyyətlərinin inkişafına da dəstək olmuşdur.
Qeyd edək ki, Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti mütəmadi olaraq bu cür görüşlər təşkil edir. Maarifləndirici və motivasiyaedici xarakter daşıyan bu tədbirlər tələbələrin bilik və bacarıqlarını artırmaqla yanaşı, onların ictimai fəaliyyətə inteqrasiyasını da gücləndirmişdir.

Очередное обсуждение фильма Психологического клуба в УОЮ
Психологический клуб, действующий при Студенческом научном обществе Университета Одлар Юрду, провел очередное интересное мероприятие. На этот раз студенты посмотрели и обсудили знаменитый психологический фильм "God's Crooked Lines."
Мероприятие началось с вступительной речи председателя Студенческого научного общества Тюркан Азери. Она представила Самиру Шафагатову, председателя Психологического клуба и студентку 3-го курса специальности «Психология», передав ей слово. Затем студенты обсудили впечатления, которые оставил фильм, и провели аналитический разбор.
Во время обсуждений внимательно выслушивались мнения каждого участника, а также был сделан общий вывод по теме фильма. Подобные мероприятия не только углубляют теоретические знания студентов, но и способствуют их социализации и развитию аналитического мышления.
Стоит отметить, что Студенческое научное общество Университета Одлар Юрду регулярно организует такие встречи. Эти образовательные и мотивационные мероприятия способствуют не только повышению знаний и навыков студентов, но и укрепляют их интеграцию в общественную жизнь.