Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclası universitetin rektoru, professor Əhməd Vəliyev açmış, iclas iştirakçılarını salamlamış və gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat vermişdir.
Professor Əhməd Vəliyev ilk olaraq, Riyaziyyat və rəqəmsal texnologiyalar kafedrasının müdiri vəzifəsinə yeni təyin olunmuş fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, AMEA Rəyasət Heyətinin üzvü professor Bilal Bilalovu Elmi Şura üzvlərinə təqdim etmişdir. O, professor Bilal Bilalovun elmi nailiyyətləri və fəaliyyəti haqqında məlumat vermiş və ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulamışdır.
Elmi Şura üzvləri də öz növbələrində professor Bilal Bilalovu təbrik etmiş və gələcək fəaliyyətində müvəffəqiyyət diləmişlər.
İclasda payız semestrinin imtahan sessiyasına hazırlıq, kafedralar üzrə müəllimlərin elmi fəaliyyəti, elmi seminarlar, konfranslar və tədqiqat işləri müzakirə olunmuşdur. Eyni zamanda universitetin nizam-intizam qaydaları ilə bağlı məsələlərə və cari məsələlərə diqqət yetirilmişdir.
Elmi Şura üzvləri gündəlikdəki bütün məsələləri geniş müzakirə etmiş və müvafiq qərarlar qəbul etmişlər.

The Scientific Council Meeting was held at OYU
A meeting of the Scientific Council was held at Odlar Yurdu University. The meeting was opened by the rector of the university, Professor Ahmad Valiyev, who greeted the participants and provided information about the agenda items.
Professor Ahmad Valiyev first introduced the new head of the Department of Mathematics and Digital Technologies, Doctor of Physical and Mathematical Sciences, Corresponding Member of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), and Member of the Presidium of ANAS, Professor Bilal Bilalov, to the members of the Scientific Council. He spoke about Professor Bilalov's scientific achievements and wished him success in his new role.
The members of the Scientific Council also congratulated Professor Bilal Bilalov and wished him success in his future activities.
The meeting covered the preparation for the autumn semester exam session, scientific activities of the faculty members of the departments, scientific seminars, conferences, and research work. The university's discipline regulations and current issues were also discussed.
The members of the Scientific Council thoroughly discussed all the items on the agenda and made the necessary decisions.