Odlar Yurdu Universitetində məzunlarla görüş keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Məzunlarla iş departamentinin təşəbbüsü ilə 2023-2024-cü il məzunlarının universitetimizin professor-müəllim heyəti ilə görüşü təşkil edilmişdir. Tədbirin məqsədi məzunları bir araya gətirərək onlarla yenidən ünsiyyət qurmaq və gələcək əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək olmuşdur.
Görüşdə Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev məzunları salamlayaraq onların universitetin nüfuzunun artırılmasında göstərdikləri əhəmiyyətli rolunu vurğulamış və məzunlarla yaxın əlaqələrin saxlanmasının və karyera inkişafında dəstək göstərilməsinin vacibliyini qeyd etmiş, eyni zamanda universitetin məzunlarına işlə təmin olunmaları üçün müxtəlif imkanlar yaratdığını və onlara karyera inkişafında hər zaman dəstək verdiyini bildirmişdir.
Cənab rektor həmçinin universitetdə fəaliyyət göstərən "Master Yurdu" hazırlıq kursları haqqında məlumat vermiş, bu kursların Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri və məzunları üçün ödənişin tamamilə universitet tərəfindən qarşılandığını və tələbələrə akademik və peşəkar inkişaf üçün unikal imkanlar təqdim etdiyini qeyd etmişdir.
Professor Əhməd Vəliyev bu təşəbbüsün OYU tələbələri üçün bir fürsət olduğunu və digər ali təhsil müəssisələrində analoqu olmayan bir addım kimi qiymətləndirildiyini vurğulamışdır.
Daha sonra "Master Yurdu" hazırlıq kurslarının rəhbəri Kərəm Hacıyevə söz verilmişdir. O, kursların həm magistratura təhsili, həm də dövlət qulluğuna hazırlıq sahəsində yüksək keyfiyyətli təhsil və tədqiqat imkanları təqdim etdiyini, eyni zamanda Odlar Yurdu Universitetinin 4-cü kurs tələbələri və məzunları üçün kursların ödənişinin universitet tərəfindən tamamilə qarşılandığını vurğulamışdır.
Tədbir səmimi bir atmosferdə başa çatmış, məzunlar universitetə olan minnətdarlıqlarını bildirərək əlaqələri davam etdirmək istəklərini ifadə etmişlər.
Odlar Yurdu Universiteti, məzunları ilə əlaqələri mütəmadi olaraq gücləndirəcək, onlara karyera inkişafında dəstək göstərməyə davam edəcək və gələcəkdəki görüşlər vasitəsilə həm təhsil, həm də peşəkar inkişaf sahəsində daha sıx əməkdaşlıq qurulmasına şərait yaradacaqdır.

Встреча с выпускниками в Университете Одлар Юрду
По инициативе департамента по работе с выпускниками Университета Одлар Юрду была организована встреча выпускников 2023-2024 годов с профессорско-преподавательским составом университета. Целью мероприятия было собрать выпускников вместе, вновь наладить с ними связь и обсудить возможности будущего сотрудничества.
Ректор Университета Одлар Юрду, профессор Ахмед Велиев, поприветствовал выпускников, подчеркнув их важную роль в повышении престижа университета. Он отметил важность поддержания тесных связей с выпускниками и оказания им помощи в развитии их карьеры. Также он подчеркнул, что университет предоставляет различные возможности для трудоустройства своих выпускников и всегда оказывает им поддержку в профессиональном росте.
Ректор также рассказал о подготовительных курсах "Мастер Юрду", отметив, что эти курсы полностью финансируются университетом для студентов и выпускников Университета Одлар Юрду. Курсы предоставляют уникальные возможности для академического и профессионального развития.
Профессор Ахмед Велиев подчеркнул, что эта инициатива является важной возможностью для студентов УОЮ и не имеет аналогов в других высших учебных заведениях.
Затем слово взял руководитель подготовительных курсов "Мастер Юрду" Керем Гаджиев. Он отметил, что курсы предоставляют высококачественное образование и исследовательские возможности как для магистратуры, так и для подготовки к государственной службе. Также он подчеркнул, что оплата курсов для студентов четвертого курса и выпускников Университета Одлар Юрду полностью покрывается университетом.
Мероприятие завершилось в теплой и дружественной атмосфере. Выпускники выразили благодарность университету и желание продолжать поддерживать связь.
Университет Одлар Юрду будет продолжать укреплять связи с выпускниками, оказывать им поддержку в карьерном развитии и через будущие встречи способствовать более тесному сотрудничеству в области образования и профессионального роста.