Odlar Yurdu Universitetində məzunlarla görüş keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Məzunlarla iş departamentinin təşəbbüsü ilə 2023-2024-cü il məzunlarının universitetimizin professor-müəllim heyəti ilə görüşü təşkil edilmişdir. Tədbirin məqsədi məzunları bir araya gətirərək onlarla yenidən ünsiyyət qurmaq və gələcək əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək olmuşdur.
Görüşdə Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev məzunları salamlayaraq onların universitetin nüfuzunun artırılmasında göstərdikləri əhəmiyyətli rolunu vurğulamış və məzunlarla yaxın əlaqələrin saxlanmasının və karyera inkişafında dəstək göstərilməsinin vacibliyini qeyd etmiş, eyni zamanda universitetin məzunlarına işlə təmin olunmaları üçün müxtəlif imkanlar yaratdığını və onlara karyera inkişafında hər zaman dəstək verdiyini bildirmişdir.
Cənab rektor həmçinin universitetdə fəaliyyət göstərən "Master Yurdu" hazırlıq kursları haqqında məlumat vermiş, bu kursların Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri və məzunları üçün ödənişin tamamilə universitet tərəfindən qarşılandığını və tələbələrə akademik və peşəkar inkişaf üçün unikal imkanlar təqdim etdiyini qeyd etmişdir.
Professor Əhməd Vəliyev bu təşəbbüsün OYU tələbələri üçün bir fürsət olduğunu və digər ali təhsil müəssisələrində analoqu olmayan bir addım kimi qiymətləndirildiyini vurğulamışdır.
Daha sonra "Master Yurdu" hazırlıq kurslarının rəhbəri Kərəm Hacıyevə söz verilmişdir. O, kursların həm magistratura təhsili, həm də dövlət qulluğuna hazırlıq sahəsində yüksək keyfiyyətli təhsil və tədqiqat imkanları təqdim etdiyini, eyni zamanda Odlar Yurdu Universitetinin 4-cü kurs tələbələri və məzunları üçün kursların ödənişinin universitet tərəfindən tamamilə qarşılandığını vurğulamışdır.
Tədbir səmimi bir atmosferdə başa çatmış, məzunlar universitetə olan minnətdarlıqlarını bildirərək əlaqələri davam etdirmək istəklərini ifadə etmişlər.
Odlar Yurdu Universiteti, məzunları ilə əlaqələri mütəmadi olaraq gücləndirəcək, onlara karyera inkişafında dəstək göstərməyə davam edəcək və gələcəkdəki görüşlər vasitəsilə həm təhsil, həm də peşəkar inkişaf sahəsində daha sıx əməkdaşlıq qurulmasına şərait yaradacaqdır.

Meeting Held with Graduates at Odlar Yurdu University
An event was organized by the Odlar Yurdu University Alumni Relations Department, bringing together the 2023-2024 graduates and the university’s academic staff. The aim of the event was to reunite with alumni and discuss potential collaboration opportunities.
The rector of Odlar Yurdu University, Professor Ahmad Valiyev, greeted the alumni, emphasizing their significant role in enhancing the university’s reputation. He highlighted the importance of maintaining close connections with alumni and supporting their career development. He also mentioned that the university offers various opportunities to help alumni secure employment and consistently supports them in their career growth.
The rector also shared information about the "Master Yurdu" preparatory courses, stating that these courses are fully funded by the university for Odlar Yurdu University students and alumni. These courses provide unique opportunities for academic and professional development.
Professor Ahmad Valiyev emphasized that this initiative is a great opportunity for OYU students and noted that it is an unprecedented step among other higher education institutions.
Subsequently, the director of the "Master Yurdu" preparatory courses, Kerem Hajiyev, took the floor. He explained that the courses offer high-quality education and research opportunities in both postgraduate studies and civil service preparation. Additionally, he noted that the course fees for Odlar Yurdu University’s fourth-year students and graduates are entirely covered by the university.
The event concluded in a warm and cordial atmosphere, with alumni expressing their gratitude to the university and their willingness to maintain ties.
Odlar Yurdu University will continue to strengthen its connections with alumni, support their career development, and create opportunities for closer cooperation in education and professional development through future meetings.