Düzce Universitetinin nümayəndə heyəti Odlar Yurdu Universitetində
Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, Türkiyənin Düzce Universitetinin rektoru, professor Nedim Sözbir, universitetin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Sibel Bayram və digər əməkdaşlardan ibarət nümayəndə heyətini qəbul etmişdir. Görüşdə Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, Milli Məclisin deputatı, millət vəkili, professor Samir Vəliyev, OYU-nun Keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Fəxrəddin Məmmədov və Humanitar, Təhsil və Dillər fakültəsinin dekanı, dosent Nuridə Muxtarzadə iştirak etmişlər.
Görüş zamanı iki universitet arasında mövcud olan əməkdaşlığın genişləndirilməsi və gələcək inkişaf perspektivləri müzakirə olunmuşdur. Professor Əhməd Vəliyev çıxışında iki qardaş ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında bağlanmış müqavilənin əhəmiyyətini vurğulamışdır. Cənab rektor bu əməkdaşlığın yalnız universitetlər arasında deyil, ümumilikdə elmi və akademik sahədə mühüm nəticələrə səbəb olacağını bildirmişdir. Professor Əhməd Vəliyev birgə elmi layihələrin həyata keçirilməsi, konfrans və simpoziumların təşkil olunması kimi sahələrdə yeni imkanların yaradılacağını xüsusi qeyd etmişdir.
Düzce Universitetinin rektoru, professor Nedim Sözbir isə rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsinin fəaliyyət istiqamətləri, təhsil və tədris prosesindəki yeniliklər, kadr hazırlığı və mövcud ixtisaslar barədə məlumat vermişdir. O, universitetdə tədrisin keyfiyyətinin artırılması, elmi fəaliyyətin gücləndirilməsi və innovativ metodların tətbiqi istiqamətində aparılan islahatlardan bəhs etmişdir.
Görüşdə iki universitet arasında möhkəmlənən tərəfdaşlığın elmi və akademik sahədə yeni imkanlar yaradacağı, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi və birgə layihələrin daha da inkişaf etdirilməsinə mühüm töhfə verəcəyi vurğulanmışdır.
Bu görüş, iki universitet arasında səmərəli əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi istiqamətində mühüm addım olmuşdur.

The Delegation of Düzce University Visited Odlar Yurdu University
The Rector of Odlar Yurdu University, Professor Ahmed Valiyev, received a delegation from Düzce University, headed by Rector Professor Nedim Sözbir, along with the Head of the International Relations Department Sibel Bayram and other university staff. The meeting was also attended by Member of Parliament, Professor Samir Valiyev, Vice Rector for Quality Assurance and International Relations of OYU, Professor Fakhreddin Mammadov, and the Dean of the Faculty of Humanities, Education, and Languages, Associate Professor Nurida Muxtarzade.
During the meeting, the expansion of existing cooperation between the two universities and future development prospects were discussed. Professor Ahmed Valiyev emphasized the importance of the agreement signed between the higher education institutions of the two brotherly countries. He noted that this cooperation would lead to significant results not only between the universities but also in the broader scientific and academic fields. He particularly pointed out that new opportunities would be created in the areas of joint scientific projects, organizing conferences, and symposiums.
Rector of Düzce University, Professor Nedim Sözbir, shared information about his university’s activities, innovations in the education and teaching processes, staff training, and available programs. He discussed reforms aimed at improving the quality of education, strengthening scientific activities, and applying innovative methods.
The meeting highlighted that the strengthening partnership between the two universities would create new opportunities in the scientific and academic fields, and that mutual exchange of experience and further development of joint projects would make a significant contribution.
This meeting was an important step in further expanding the effective cooperation between the two universities.