OYU-da həlak olanların xatirəsinə 1 dəqiqəlik sükut
26 dekabr 2024-cü il tarixində, saat 12:00-da, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri, ölkə ərazisində elan edilmiş 1 dəqiqəlik sükutda iştirak edərək, faciəvi aviasiya qəzası nəticəsində həlak olmuş şəxslərin xatirəsini dərin ehtiramla yad etmişlər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin sərəncamına əsasən, Azərbaycan Hava Yollarının Bakı-Qroznı reysini həyata keçirmiş təyyarənin Qazaxıstanın Aktau şəhəri yaxınlığında baş vermiş qəzasında həyatını itirmiş şəxslərin xatirəsinə hörmət olaraq ölkədə matəm günü elan edilmişdir.
Odlar Yurdu Universiteti professor-müəllim heyəti və tələbələri baş vermiş bu dəhşətli faciənin acısını dərin kədərlə bölüşmüş, həyatını itirmiş insanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı ifadə etmişdir.

One Minute of Silence at OYU in Memory of the Deceased
On December 26, 2024, at 12:00 PM, the academic staff and students of Odlar Yurdu University participated in the one-minute nationwide moment of silence to solemnly honor the memory of those who tragically lost their lives in the aviation disaster.
By the decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, a day of mourning was declared in the country to pay tribute to the victims of the plane crash of Azerbaijan Airlines' Baku-Grozny flight, which occurred near the city of Aktau in Kazakhstan.
The academic staff and students of Odlar Yurdu University deeply shared the sorrow of this terrible tragedy and expressed their condolences to the families and loved ones of the deceased.