OYU-da həlak olanların xatirəsinə 1 dəqiqəlik sükut
26 dekabr 2024-cü il tarixində, saat 12:00-da, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və tələbələri, ölkə ərazisində elan edilmiş 1 dəqiqəlik sükutda iştirak edərək, faciəvi aviasiya qəzası nəticəsində həlak olmuş şəxslərin xatirəsini dərin ehtiramla yad etmişlər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin sərəncamına əsasən, Azərbaycan Hava Yollarının Bakı-Qroznı reysini həyata keçirmiş təyyarənin Qazaxıstanın Aktau şəhəri yaxınlığında baş vermiş qəzasında həyatını itirmiş şəxslərin xatirəsinə hörmət olaraq ölkədə matəm günü elan edilmişdir.
Odlar Yurdu Universiteti professor-müəllim heyəti və tələbələri baş vermiş bu dəhşətli faciənin acısını dərin kədərlə bölüşmüş, həyatını itirmiş insanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı ifadə etmişdir.

Минута молчания в УОЮ в память о погибших
26 декабря 2024 года в 12:00 профессорско-преподавательский состав и студенты Университета «Одлар Юрду» приняли участие в минуте молчания, объявленной по всей стране, чтобы с глубоким уважением почтить память погибших в результате трагической авиакатастрофы.
В соответствии с распоряжением Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, в стране был объявлен день траура в знак уважения к памяти жертв авиакатастрофы самолета, выполнявшего рейс Баку-Грозный авиакомпании «Азербайджанские авиалинии», произошедшей недалеко от города Актау в Казахстане.
Профессорско-преподавательский состав и студенты Университета «Одлар Юрду» с глубокой скорбью разделили боль этой ужасной трагедии, выразили соболезнования семьям и близким погибших.