OYU-da “Zəfərin Dəmir İmzası” məntiq və bilik yarışının final mərhələsi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş “Zəfərin Dəmir İmzası” adlı məntiq və bilik yarışının final mərhələsi baş tutmuşdur.
Tədbir böyük maraqla izlənmiş və universitetin tələbələri arasında yüksək intellektual mübarizə yaşanmışdır.
Yarışda 1-ci yeri “Gənc Heydərçilər” komandası, 2-ci yeri “Qarabağ” komandası, 3-cü yeri isə “Dəmir Yumruq” komandası tutmuşdur. Hər üç komanda öz biliyi və məntiqi ilə yarışın final mərhələsinə yüksəlmiş, qalib gəlmək üçün əzmlə mübarizə aparmışdır.
Tədbir zamanı iştirakçılar müxtəlif sualları cavablandıraraq həm fərdi, həm də komandalar halında öz biliklərini nümayiş etdirmişlər. Tədbir zamanı musiqili pauza təşkil olunmuşdur.
Tədbirin sonunda isə iştirakçılar xatirə şəkli çəkdirmişlər. Bu əlamətdar anlar Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrinin intellektual bacarıqlarını bir daha nümayiş etdirməyə və akademik mühitin gücünü qeyd etməyə şərait yaratmışdır.

Final Round of "The Iron Signature of Victory" Logic and Knowledge Competition Held at OYU
The final round of the "Iron Signature of Victory" logic and knowledge competition, dedicated to the birthday of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, was held at Odlar Yurdu University.
The event was watched with great interest, and a high intellectual competition took place among the university's students.
The first place was awarded to the "Young Heydarists" team, the second place to the "Karabakh" team, and the third place to the "Iron Fist" team. All three teams advanced to the final stage of the competition through their knowledge and logic, competing with determination to win.
During the event, participants answered various questions, demonstrating their knowledge both individually and in teams. A musical break was organized during the event.
At the end of the event, participants took a commemorative photo. These remarkable moments provided an opportunity to once again showcase the intellectual skills of Odlar Yurdu University students and celebrate the strength of the academic environment.