OYU-da “Zəfərin Dəmir İmzası” məntiq və bilik yarışının final mərhələsi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş “Zəfərin Dəmir İmzası” adlı məntiq və bilik yarışının final mərhələsi baş tutmuşdur.
Tədbir böyük maraqla izlənmiş və universitetin tələbələri arasında yüksək intellektual mübarizə yaşanmışdır.
Yarışda 1-ci yeri “Gənc Heydərçilər” komandası, 2-ci yeri “Qarabağ” komandası, 3-cü yeri isə “Dəmir Yumruq” komandası tutmuşdur. Hər üç komanda öz biliyi və məntiqi ilə yarışın final mərhələsinə yüksəlmiş, qalib gəlmək üçün əzmlə mübarizə aparmışdır.
Tədbir zamanı iştirakçılar müxtəlif sualları cavablandıraraq həm fərdi, həm də komandalar halında öz biliklərini nümayiş etdirmişlər. Tədbir zamanı musiqili pauza təşkil olunmuşdur.
Tədbirin sonunda isə iştirakçılar xatirə şəkli çəkdirmişlər. Bu əlamətdar anlar Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrinin intellektual bacarıqlarını bir daha nümayiş etdirməyə və akademik mühitin gücünü qeyd etməyə şərait yaratmışdır.

В УОЮ состоялся финал логико-интеллектуального конкурса "Железный след победы"
В Университете Одллар Юрду прошел финал логико-интеллектуального конкурса "Железный след победы", приуроченный к дню рождения Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева.
Мероприятие вызвало большой интерес, и среди студентов университета развернулась высокая интеллектуальная борьба.
Первое место заняла команда "Молодые Гейдаристы", второе место — команда "Карабах", а третье место — команда "Железный кулак". Все три команды, продемонстрировав свои знания и логику, вышли в финал и боролись за победу с решимостью.
Во время мероприятия участники отвечали на различные вопросы, демонстрируя свои знания как индивидуально, так и в составе команд. В рамках мероприятия был устроен музыкальный перерыв.
В конце мероприятия участники сделали памятное фото. Эти знаменательные моменты создали возможность еще раз продемонстрировать интеллектуальные способности студентов Университета Одллар Юрду и отметить силу академической среды.