Odlar Yurdu Universitetində 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrinə aid qış imtahan sessiyası planlaşdırıldığı kimi uğurla davam edir. İmtahanlar əvvəlcədən təsdiq edilmiş cədvələ əsasən keçirilir və tələbələrin bilik və bacarıqlarını obyektiv şəkildə qiymətləndirməyə yönəlib.
İmtahan sessiyası çərçivəsində universitetdə video çəkilişlər aparılmış və tələbələrdən imtahan prosesi ilə bağlı fikirlər öyrənilmişdir. Tələbələr imtahanların yüksək səviyyədə təşkilini və sualların tədris materiallarına uyğunluğunu vurğulamış, bu cür proseslərin onların biliklərini düzgün əks etdirməsinə şərait yaratdığını ifadə etmişlər. Bununla yanaşı, bəzi tələbələr imtahanlarla bağlı təkliflərini də səsləndirərək, tədris və qiymətləndirmə prosesinin daha da təkmilləşdirilməsinə dəstək olublar.
Odlar Yurdu Universiteti tələbə mərkəzli bir universitet olduğundan, tələbələrin fikirlərinə böyük önəm verir.

Зимняя экзаменационная сессия в Университете Одлар Юрду успешно продолжается
В Университете Одлар Юрду успешно продолжается зимняя экзаменационная сессия для осеннего семестра 2024/2025 учебного года, как и было запланировано. Экзамены проводятся в соответствии с заранее утвержденным расписанием и направлены на объективную оценку знаний и навыков студентов.
В рамках экзаменационной сессии в университете были проведены видеосъемки, и студенты поделились своими мнениями о процессе экзаменов. Студенты подчеркнули высокий уровень организации экзаменов и соответствие вопросов учебным материалам, отметив, что такие процессы помогают адекватно отразить их знания. Кроме того, некоторые студенты высказали предложения по улучшению экзаменов, поддержав дальнейшее совершенствование образовательного процесса и системы оценки.
Университет Одлар Юрду является студент-ориентированным учебным заведением, и поэтому очень важно учитывать мнения студентов.