OYU-da startaplarla bağlı təlim keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin təşəbbüsü ilə tələbələrimiz üçün "Startap nədir?" mövzusunda təlim keçirilmişdir. Təlim mərkəzin rəhbəri Rəvanə Göyüşlü tərəfindən aparılmışdır.
Təlimdə iştirakçılar uğurlu startap təsisçilərinin təcrübələri, komanda quruculuğu prinsipləri və sahibkarlıq sahəsində mövcud imkanlarla tanış olmuşdur. Təlim çərçivəsində Odlar Yurdu Universitetində startapların yaradılması və idarə olunması üzrə praktik biliklər təqdim edilmişdir.
Biznes ideyaları olan və ya startaplarla maraqlanan tələbələr üçün bu təlim sahibkarlıq sahəsində ilk addımları atmaq üçün dəyərli məsləhətlər və mentor dəstəyi təqdim etmişdir. Tədbir interaktiv müzakirələrlə yekunlaşmış, iştirakçıların sualları cavablandırılmışdır.
Rəvanə Göyüşlü, sonda tələbələrə Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin fəaliyyət istiqamətləri və burada yaradılan imkanlar barədə geniş məlumat vermişdir.
Bu cür təlimlər Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrini uğurlu startap qurucuları kimi formalaşdırmaq və innovativ ideyalarını həyata keçirmək üçün zəruri bilik və təcrübə ilə təmin etmək məqsədi daşımaqdadır.

В УОЮ прошел семинар, посвященный стартапам
В Университете Одлар Юрду по инициативе руководителя стартап и инкубационного центра Раваны Гоюшлю был проведен семинар, посвященный значению стартап-экосистемы. В семинаре приняли участие преподаватели кафедры математики и цифровых технологий УОЮ и гости.
В рамках семинара были подробно разъяснены понятие стартапа, его роль в инновационной экономике и возможности, которые он создает в предпринимательской экосистеме. Особенно было подчеркнуто значение стартапов для преподавателей и студентов Университета Одлар Юрду, представлены статистические данные о развитии этой сферы в странах мира и её влиянии на экономику страны.
Одним из ключевых моментов семинара стало обсуждение перспектив научных исследований, которые могут быть превращены в стартап-проекты. В этом контексте был выделен вопрос интеграции научных исследований, проводимых в Университете Одлар Юрду, в инновационную предпринимательскую среду. Участникам были представлены различные примеры, обсуждались практические применения академических знаний.
В конце семинара преподаватели и участники семинара задали вопросы по теме, проведены обсуждения, предложены новые идеи для будущего сотрудничества.
Этот семинар, проведенный в Университете Одлар Юрду , стал полезной платформой для повышения знаний и навыков в области инноваций и предпринимательства.