Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclası universitetin rektoru, professor Əhməd Vəliyev açmış, iclas iştirakçılarını salamlamış və gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat vermişdir.
İclasda qış imtahan sessiyasının yekunları, fakültələrin, kafedraların, Magistratura və MBA şöbəsinin, Doktorantura şöbəsinin I yarımil üzrə hesabatları müzakirə olunmuşdur. Həmçinin pedaqoji və istehsalat təcrübəsinə hazırlığın vəziyyəti və növbəti dərs semestrinə hazırlıq məsələləri nəzərdən keçirilmişdir.
Bundan əlavə, universitetin professor-müəllim heyətinin tədris-metodiki işlərinin monitorinqinin nəticələri, Akademik Performansın Qiymətləndirilməsi Forumunun (APQF) vəziyyəti, 29-30 may 2025-ci il tarixlərində baş tutacaq ICSEGT-2025 beynəlxalq konfransına hazırlıq məsələləri geniş müzakirə edilmişdir.
İclasda həmçinin yeni tədris olunan fənlər üçün hazırlanmış və yenilənmiş fənn proqramlarının təsdiqi və çap olunması, eləcə də “İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər” kafedrasında tədris olunan fənn üçün hazırlanmış dərsliyin müzakirəsi aparılmışdır.
Elmi Şura üzvləri gündəlikdəki bütün məsələləri geniş müzakirə etmiş və müvafiq qərarlar qəbul etmişlər.

The meeting of the Scientific Council at OYU was held
The next meeting of the Scientific Council took place at Odlar Yurdu University. The meeting was opened by the university’s rector, Professor Ahmad Valiyev, who greeted the participants and provided information about the issues on the agenda.
The meeting discussed the results of the winter exam session, reports from faculties, departments, the Master's and MBA departments, as well as the Doctoral department for the first semester. The status of preparation for pedagogical and industrial practice, as well as preparations for the upcoming academic semester, were also considered.
Furthermore, the results of the monitoring of the teaching and methodological work of the university’s faculty, the status of the Academic Performance Evaluation Forum (APQF), and preparation issues for the ICSEGT 2025 international conference, which will take place on May 29-30, 2025, were widely discussed.
Additionally, the approval and publication of new and updated course syllabi for the newly taught courses were discussed, as well as the textbook developed for the course taught in the "Economics and Economic Relations" department.
The members of the Scientific Council discussed all the items on the agenda in detail and made the relevant decisions.