Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması çərçivəsində tələbələrin təklifləri dinlənilib
10 İyun, 2022
891
Universitetin Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) və Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT) üzvlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə, tələbələr Strateji İnkişaf Planının formalaşdırılması prosesinə öz töhfələrini veriblər. SİP, Odlar Yurdu Universitetinin ümumi vizyonunu və prioritetlərini müəyyən edərək təhsilin və elmin inkişafına dair mühüm istiqamətləri müəyyənləşdirən bir sənəd olacaq. Həmçinin, bu plan universitetin təhsil və elmi fəaliyyətində yüksək keyfiyyət standartlarını qorumaqla yanaşı, rəqabət qabiliyyətini artırmağa və cəmiyyətin tələblərinə uyğunlaşmağa xidmət edəcək əsas yol xəritəsidir.
Tələbələrin təqdim etdiyi təkliflər arasında startap və inkubasiya mərkəzlərinin yaradılması, yaradıcılığın inkişafı məqsədilə müxtəlif müsabiqə, festival və hakatonların keçirilməsi, eləcə də xarici universitetlərlə yeni əlaqələrin qurulması kimi məsələlər önə çəkilmişdir. Bu təşəbbüslərin Strateji İnkişaf Planında nəzərə alınması tələbələrin inkişaf və innovasiya yönümlü fikirlərinin universitetin gələcək inkişafına müsbət təsir göstərəcəyinə dair inam yaradır.
Bu cür müzakirələr tələbələrin planın formalaşdırılmasında fəal iştirakını təmin edərək, universitetin inkişaf strategiyasına daha geniş perspektivlər qatmağa imkan verir.

В Университете Окдар Юрду были выслушаны предложения студентов по подготовке Стратегического Плана Развития (СПР) на 2022-2027 годы
10 Июнь, 2022
820
В рамках встречи, организованной при участии членов Студенческого Научного Общества (СНО) и Студенческой Молодежной Организации (СМО), студенты внесли свои предложения в процесс формирования Стратегического Плана Развития. СПР определит общую стратегию и приоритеты Университета Окдар Юрду, направленные на развитие образования и науки. Кроме того, этот план будет служить важным дорожным планом для поддержания высоких стандартов качества в образовательной и научной деятельности университета, увеличения его конкурентоспособности и адаптации к потребностям общества.
Среди предложений студентов были создание стартап-центров и инкубаторов, проведение различных конкурсов, фестивалей и хакатонов для стимулирования творчества, а также установление новых связей с зарубежными университетами. Включение этих инициатив в Стратегический План Развития, как ожидается, окажет положительное влияние на будущее развитие университета, основываясь на идеях студентов, ориентированных на инновации.
Такие обсуждения обеспечивают активное участие студентов в процессе планирования и позволяют интегрировать более широкие перспективы в стратегию развития университета.