Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması çərçivəsində tələbələrin təklifləri dinlənilib
10 İyun, 2022
891
Universitetin Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) və Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT) üzvlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə, tələbələr Strateji İnkişaf Planının formalaşdırılması prosesinə öz töhfələrini veriblər. SİP, Odlar Yurdu Universitetinin ümumi vizyonunu və prioritetlərini müəyyən edərək təhsilin və elmin inkişafına dair mühüm istiqamətləri müəyyənləşdirən bir sənəd olacaq. Həmçinin, bu plan universitetin təhsil və elmi fəaliyyətində yüksək keyfiyyət standartlarını qorumaqla yanaşı, rəqabət qabiliyyətini artırmağa və cəmiyyətin tələblərinə uyğunlaşmağa xidmət edəcək əsas yol xəritəsidir.
Tələbələrin təqdim etdiyi təkliflər arasında startap və inkubasiya mərkəzlərinin yaradılması, yaradıcılığın inkişafı məqsədilə müxtəlif müsabiqə, festival və hakatonların keçirilməsi, eləcə də xarici universitetlərlə yeni əlaqələrin qurulması kimi məsələlər önə çəkilmişdir. Bu təşəbbüslərin Strateji İnkişaf Planında nəzərə alınması tələbələrin inkişaf və innovasiya yönümlü fikirlərinin universitetin gələcək inkişafına müsbət təsir göstərəcəyinə dair inam yaradır.
Bu cür müzakirələr tələbələrin planın formalaşdırılmasında fəal iştirakını təmin edərək, universitetin inkişaf strategiyasına daha geniş perspektivlər qatmağa imkan verir.

At Odlar Yurdu University, students' suggestions were heard regarding the preparation of the 2022-2027 Strategic Development Plan (SDP)
10 June, 2022
892
A meeting was held with the participation of members of the Student Scientific Society (SSE) and the Student Youth Organization (SYO), during which students contributed their ideas to the formation of the Strategic Development Plan. The SDP will define the overall vision and priorities of Odlar Yurdu University, setting out important directions for the development of education and science. Additionally, the plan will serve as a key roadmap for maintaining high-quality standards in the university's educational and scientific activities, enhancing its competitiveness, and adapting to the needs of society.
Among the suggestions made by the students were the establishment of startup and incubation centers, the organization of various competitions, festivals, and hackathons to foster creativity, and the establishment of new connections with foreign universities. The inclusion of these initiatives in the Strategic Development Plan is expected to positively influence the university's future development, based on the students' forward-thinking and innovation-oriented ideas.
Such discussions ensure active student participation in the planning process, providing an opportunity to integrate broader perspectives into the university's development strategy.