OYU-da “Bir Sözlə Musiqi” layihəsi uğurla keçmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Tələbə Həmkarlar Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Musiqisevərlər” klubunun “Bir sözlə musiqi” adlı intellektual layihəsi keçmişdir. Bu layihə, tələbələrin musiqi sahəsindəki biliklərini inkişaf etdirmək və onların intellektual mühitdə əylənərək öyrənmələrini təmin etmək məqsədini daşımışdır.
Layihə, yüksək səviyyədə təşkil olunmuş intellektual yarış formatında həyata keçirilmışdır. Ümumilikdə 8 komanda yarışda iştirak etmiş və püşkatma nəticəsində seçilən iki komanda hər raundda 5 sualdan ibarət oyunla öz bacarıqlarını nümayiş etdirmişdir. Suallar musiqi sənəti, musiqi tarixi, klassik və müasir musiqi nümunələri barədə olmuşdur. Komandalar bu maraqlı və əyləncəli oyun vasitəsilə həm biliklərini sınamış, həm də unudulmaz anlar yaşamışlar.
“Bir sözlə musiqi” layihəsinin əsas məqsədi tələbələrin musiqi sahəsindəki biliklərini daha da genişləndirmək, onlara əyləncəli və intellektual bir atmosferdə öyrənmə imkanı yaratmaq olmuşdur. Tədbirin sonunda münsiflər heyətinin qərarı ilə yarışın qalibləri müəyyən olunmuş və onlar Odlar Yurdu Universiteti tərəfindən sertifikatlarla təltif edilmişdir.
Qalib komandalar:
I yer – “Melodiya” komandası
II yer – “Qanadlı nəğmə” komandası
III yer – “Notların ruhu” komandası
Odlar Yurdu Universiteti olaraq, qalib gələn komandaları təbrik edir, onların gələcəkdə də müvəffəqiyyətlər əldə etmələrini arzu edirik. Bu layihə, tələbələrin yalnız biliklərini deyil, eyni zamanda yaradıcılıq potensialını ortaya çıxarmaq, əylənərək öyrənməyi təşviq etmək üçün mükəmməl bir platforma yaratmışdır. Universitetimiz, bundan sonra da tələbələrinin innovativ təşəbbüslərini dəstəkləyərək onların inkişafına şərait yaradacaqdır.

The "One Word, One Music" project has been successfully held at OYU
Organized by the Student Union of Odlar Yurdu University, the "One Word, One Music" intellectual project was hosted by the "Music Lovers" club. This project aimed to enhance the students' knowledge in the field of music and provide them with an opportunity to learn in an intellectual environment while having fun.
The project was conducted in the format of a highly organized intellectual competition. A total of 8 teams participated, and the two teams selected through a draw demonstrated their skills in each round with 5 questions. The questions were related to music art, music history, classical and modern music examples. Through this engaging and fun game, the teams not only tested their knowledge but also experienced unforgettable moments.
The primary goal of the "One Word, One Music" project was to broaden the students' knowledge in the field of music and create a learning environment that is both fun and intellectual. At the end of the event, the winners were determined by the jury's decision, and they were awarded certificates from Odlar Yurdu University.
Winning teams:
1st place – "Melody" team
2nd place – "Winged Song" team
3rd place – "Soul of Notes" team
As Odlar Yurdu University, we congratulate the winning teams and wish them continued success in the future. This project not only helped students test their knowledge but also provided an excellent platform to showcase their creative potential and encourage learning through enjoyment. Our university will continue to support the innovative initiatives of its students and create an environment for their development.