OYU tələbələri “13. Stansiya” tamaşasında uğurla çıxış etmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri növbəti mədəni uğurları ilə fərqlənmişdir. Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi, Gənclər Fondu və Azərbaycan Dövlət Milli Gənc Tamaşaçılar Teatrının tərəfdaşlığı, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) təşkilatçılığı ilə həyata keçirilmiş CreART Proqramı çərçivəsində səhnələşdirilmiş “13. Stansiya” adlı tamaşada Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbəsi Səma Kazımova, Təbiət və texnologiya fakültəsinin tələbələri Əhmədəli Rəsulov, Elnur Cahangirov və Fəridə Rəhimova uğurla iştirak etmişlər.
Teatr və yaradıcılığın vəhdətini təqdim edən bu mistik və düşündürücü səhnə əsəri gənclərin estetik dünyagörüşünü genişləndirməyi, eləcə də müasir teatr sənətinə marağı artırmağı hədəfləmişdir. Tələbələr canlandırdıqları obrazlarla seçilmiş, səhnədəki emosional dolğunluqları və peşəkar ifaları ilə tamaşaçılardan yüksək rəğbət qazanmışlar.
Tamaşa boyunca hər bir səhnə detalı izləyiciləri fərqli bir emosional səyahətə aparmış, gənc yaradıcılarla teatr peşəkarlarını bir araya gətirmişdir.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin bu kimi mədəni layihələrdə fəal iştirakı onların yalnız elmi biliklərlə deyil, eyni zamanda zəngin yaradıcılıq potensialı ilə də seçildiyini bir daha sübut etmişdir.

OYU students successfully performed in the Play “13th Station”
Students of Odlar Yurdu University once again distinguished themselves with a new cultural achievement. As part of the CreART Program — jointly supported by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, the Youth Foundation, and the Azerbaijan State Theatre of Young Spectators, and organized by the Azerbaijan Student Youth Organizations’ Union (ASYOU) — the play titled “13th Station” was staged with the successful participation of students from Odlar Yurdu University: Sema Kazimova from the Faculty of Economics and Management, and Ahmedali Rasulov, Elnur Jahangirov, and Farida Rahimova from the Faculty of Natural Sciences and Technology.
This mystical and thought-provoking stage production, combining theater and creativity, aimed to expand the aesthetic worldview of young people and increase interest in contemporary theater art. The students stood out with the characters they portrayed, receiving great appreciation from the audience for their emotional depth and professional performance on stage.
Each scene detail throughout the performance took the audience on an emotional journey, bringing together young creators and professional theater artists.
The active participation of Odlar Yurdu University students in such cultural projects once again proves that they are distinguished not only by their academic knowledge but also by their rich creative potential.