Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri “EduHack 2025” hakatonunda uğurla iştirak etmişlər
Odlar Yurdu Universitetinin Təbiət və texnologiya fakültəsinin İnformasiya texnologiyaları və kompüter mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri 19-20 aprel tarixlərində Bakı Avrasiya Universitetində keçirilmiş “EduHack 2025: Öyrənmənin Gələcəyinə İnnovasiya” adlı hakatonda iştirak etmişlər.
Təhsilin gələcəyinə dair innovativ ideyaların yarışdığı bu hakaton, gənc innovatorları bir araya gətirmək məqsədi daşımış və iştirakçılara kreativ yanaşmalarını reallaşdırmaq imkanı yaratmışdır. Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri – Elmir Quliyev, Elnur İbrahimli, Məhərrəmli Məhəmməd, Mehdi Rəfiyev, Nərmin Abdullayeva, Fidan İsgəndərli və Dostuxanım Quliyeva – tədbirdə fəal iştirak etmiş, müasir təhsil texnologiyaları üzrə yaradıcı layihələr təqdim etmişlər.
Tələbələrə mentorluq dəstəyini Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin rəhbəri, Riyaziyyat və rəqəmsal texnologiyalar kafedrasının müəllimi Rəvanə Göyüşlü göstərmişdir. Onun rəhbərliyi və peşəkar dəstəyi sayəsində komanda layihələrini uğurla təqdim etmiş, texnoloji bilik və bacarıqlarını nümayiş etdirmişlər. Həmçinin, kafedranın digər müəllimi Sənan Niyazi də mentor qismində çıxış etmiş və iştirakçılara əhəmiyyətli töhfələr vermişdir.
Rəsmi çıxışlar, spiker sessiyaları, layihə təqdimatları, musiqili resital və xatirə fotosessiyası ilə yadda qalan bu tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri öz ideyalarını həyata keçirmək və texnologiya sahəsindəki yaradıcılıqlarını nümayiş etdirmək imkanı qazanmışlar.

Odlar Yurdu University students successfully participated in the “EduHack 2025” hackathon
Students from the Department of Information Technologies and Computer Engineering at the Faculty of Natural and Technological Sciences of Odlar Yurdu University participated in the “EduHack 2025: Innovation in the Future of Learning” hackathon, which took place at Baku Eurasian University on April 19-20.
This hackathon, where innovative ideas about the future of education competed, aimed to bring young innovators together and provided participants with the opportunity to realize their creative approaches. The students of Odlar Yurdu University – Elmir Quliyev, Elnur Ibrahimli, Maharramli Mahammad, Mehdi Rafiyev, Narmin Abdullayeva, Fidan Isgandarli, and Dostuxanim Kuliyeva – actively participated in the event, presenting creative projects related to modern educational technologies.
The mentoring support for the students was provided by Ravana Goyushlu, the Head of the Startup and Incubation Center and a Lecturer at the Department of Mathematics and Digital Technologies at Odlar Yurdu University. Under her leadership and professional support, the team successfully presented their projects and showcased their technological knowledge and skills. Additionally, another faculty member, Sanan Niyazi, also acted as a mentor and contributed significantly to the participants' development.
The event, which featured official speeches, speaker sessions, project presentations, a musical recital, and a photo session, left a lasting impression. During the event, the students of Odlar Yurdu University had the opportunity to realize their ideas and demonstrate their creativity in the field of technology.