Odlar Yurdu Universitetində “Karyera Planlaması və Motivasiya” təlimi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində tələbələrin peşəkar inkişafına dəstək məqsədilə növbəti maarifləndirici tədbir uğurla həyata keçirilmişdir. Universitetin Tələbə Gənclər Təşkilatının və Sabunçu Gənclər Evinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutan “Karyera planlaması və motivasiya” adlı təlim tələbələr tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.
Təlimi Sabunçu Gənclər Evinin direktoru Kamil Yaqubov aparmış və iştirakçılarla şəxsi təcrübələrini, karyera yolunda qarşılaşdığı çətinlikləri və onlardan çıxış yollarını bölüşmüşdür. Gənclərin uğura aparan yolda özlərinə inamlarını artırmaq, məqsədyönlü fəaliyyətə həvəsləndirmək və gələcək planlarını daha aydın şəkildə formalaşdırmaq bu təlimin əsas məqsədlərindən olmuşdur.
Odlar Yurdu Universiteti tələbələrin hərtərəfli inkişafını və onların əmək bazarına daha hazırlıqlı şəkildə daxil olmalarını daim diqqət mərkəzində saxlayır. Bu baxımdan universitetdə keçirilən bu kimi təlimlər tələbələrin şəxsi inkişafına və motivasiyasının yüksəldilməsinə mühüm töhfə verir.
Odlar Yurdu Universiteti gələcəkdə də müxtəlif mövzularda yerli və beynəlxalq mütəxəssislərin iştirakı ilə interaktiv təlim və seminarların təşkilini davam etdirməyi planlaşdırmışdır.

“Career Planning and Motivation” training held at Odlar Yurdu University
Odlar Yurdu University successfully organized another educational event aimed at supporting students' professional development. The training titled “Career Planning and Motivation”, jointly hosted by the University’s Student Youth Organization and Sabunçu Youth Center, was met with great interest from the students.
The session was conducted by Kamil Yaqubov, director of Sabunçu Youth Center, who shared his personal experiences, challenges faced along his career path, and ways to overcome them. The main objectives of the training were to boost students’ self-confidence on the path to success, encourage purposeful activity, and help them form clearer plans for their futures.
Odlar Yurdu University continuously focuses on the comprehensive development of its students and preparing them better for entry into the labor market. Trainings like this significantly contribute to students’ personal growth and motivation.
The university plans to continue organizing interactive trainings and seminars on various topics with local and international experts in the future.