OYU-da gənc şair Səddam Laçınla ədəbi görüş keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə gənc şair, Yazıçılar Birliyinin üzvü, Prezident təqaüdçüsü, ARB telekanalının efir redaktoru Səddam Laçınla maraqlı və yaddaqalan görüş keçirilmişdir.
Tədbir Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Həsən Qurbanlının açılış nitqi ilə başlamışdır. O, görüşün məqsədi və əhəmiyyəti barədə danışmış, tələbələrin ədəbi-mədəni mühitdə fəal iştirakının vacibliyini vurğulamışdır.
Daha sonra Komitənin tələbələrlə iş üzrə sədr müavini Asif Gülalıyev çıxış edərək tədbirin təşkilindən, bu tip görüşlərin tələbələrin yaradıcı inkişafına göstərdiyi müsbət təsirdən bəhs etmişdir.
Tədbirin əsas qonağı, müasir Azərbaycan poeziyasının istedadlı nümayəndələrindən olan gənc şair Səddam Laçın çıxışında poeziyaya gəlişindən, həyat və yaradıcılıq yolundan danışmış, ilham mənbələrini bölüşmüş və şeirlərindən nümunələr səsləndirmişdir. Tələbələrin verdiyi suallar maraqlı müzakirəyə səbəb olmuş, şair ünvanlanan sualları səmimiyyətlə cavablandırmışdır.
Tədbir çərçivəsində Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədr müavini Nigar İsmayılova da çıxış edərək ədəbi görüşlərin əhəmiyyətini vurğulamış və bu cür tədbirlərin davamlı olmasının vacibliyini qeyd etmişdir.
Görüşün sonunda Humanitar, təhsil və dillər kafedrasının dekanı Nuridə Muxtarzadə çıxış edərək gənc şairə təşəkkürünü bildirmiş, tədbirin tələbələr üçün əhəmiyyətini yüksək qiymətləndirmişdir.
Daha sonra “Yazarlar” klubunun idarə heyətinin üzvü, “Qorunan ruhlar” kitabının müəllifi Aytən Kərimova görüşlə bağlı təəssüratlarını bölüşmüş və müəllifi olduğu kitab haqqında məlumat vermişdir.
Görüş Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri tərəfindən böyük maraqla qarşılanmış, poeziyaya və bədii sözə olan marağı daha da artırmışdır.

A literary meeting with young poet Səddam Laçın held at Odlar Yurdu University
A memorable literary meeting was held at Odlar Yurdu University with the participation of young poet Səddam Laçın — a member of the Writers’ Union, Presidential Scholar, and broadcast editor at ARB TV — organized by the Student Trade Union Committee.
The event began with an opening speech by the chairman of the Student Trade Union Committee, Hasan Gurbanli, who spoke about the purpose and significance of the meeting, emphasizing the importance of students' active participation in the literary and cultural environment.
Deputy Chair for Student Affairs, Asif Gulaliyev, also addressed the audience, highlighting the organization of the event and the positive impact of such meetings on students’ creative development.
The keynote speaker, Səddam Laçın, one of the talented voices of contemporary Azerbaijani poetry, spoke about his journey into literature, his life and creative path, and sources of inspiration, also reciting samples of his poetry. The questions posed by students led to a lively discussion, and the poet responded with sincerity.
During the event, the Vice-Chair of the Student Scientific Society, Nigar Ismayilova, also emphasized the significance of literary gatherings and stressed the importance of organizing them regularly.
At the end of the meeting, Dean of the Faculty of Humanities, Education, and Languages, Nurida Muxtarzadeh, expressed her gratitude to the guest poet and appreciated the value of such events for students.
Later, a member of the board of the “Yazarlar” Club and author of the book “Guarded Souls”, Aytan Karimova, shared her impressions of the event and introduced her book to the audience.
The meeting aroused great interest among the students of Odlar Yurdu University and further strengthened their appreciation for poetry and literary expression.