Odlar Yurdu Universitetində “Karyera Həftəsi – 2025” layihəsinə start verilmişdir
17–20 noyabr 2025-ci il tarixlərində Odlar Yurdu Universitetində Strateji inkişaf və karyera departamenti, Yaradıcılıq və mədəni tədbirlər departamenti və tələbə təşkilatlarının birgə təşəbbüsü ilə universitetin 30 illik yubileyinə həsr olunmuş “Karyera Həftəsi – 2025” layihəsinə start verilmişdir.
Tədbirin açılış mərasimini Odlar Yurdu Universitetinin İdarəetmə Şurasının sədri, Milli Məclisin deputatı, professor Samir Vəliyev etmişdir. Çıxışında o, əmək bazarındakı dəyişikliklər, gənclərin karyera strategiyaları və tələb olunan peşə bacarıqları barədə danışmışdır. Daha sonra Strateji inkişaf və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Elşad Məmmədov universitetin strateji inkişaf istiqamətləri və gənclərin peşə perspektivləri barədə fikirlərini bölüşmüşdür.
Rəsmi çıxışlardan sonra Strateji inkişaf və karyera departamenti və Tələbə Gənclər Təşkilatı tərəfindən “Gənclik və karyera inkişafı” mövzusunda panel keçirilmişdir. Paneldə biznes kouç və təlimçi Sənan Həsənov, şəxsi inkişaf mentoru və təlimçi Nigar Əhmədova, həmçinin Odlar Yurdu Universitetinin Strateji inkişaf və karyera departamentinin rəhbəri Aslan Əzimzadə iştirak etmiş, müasir əmək bazarında karyera planlaması, peşə bacarıqlarının inkişafı, şəxsi brendin formalaşdırılması və motivasiya mövzularında məruzələr təqdim etmişlər.
Qeyd edək ki, Karyera Həftəsi – 2025 çərçivəsində növbəti günlərdə tələbələr üçün müxtəlif təlimlər, interaktiv sessiyalar və karyera yönümlü fəaliyyətlər təşkil olunacaq. Bu təşəbbüs Odlar Yurdu Universiteti tələbələrinin peşə bacarıqlarının inkişafına və gələcək karyera perspektivlərinin formalaşmasına mühüm töhfə vermişdir və eyni zamanda universitetin 30 illik yubileyinin qeyd olunmasına xüsusi əhəmiyyət kəsb etmişdir.

В Университете Одлар Юрду стартовал проект «Неделя карьеры – 2025»
С 17 по 20 ноября 2025 года в Университете Одлар Юрду при совместной инициативе Департамента стратегического развития и карьеры, Департамента творческих и культурных мероприятий и студенческих организаций был запущен проект «Неделя карьеры – 2025», посвящённый 30-летнему юбилею университета.
Открытие мероприятия провёл председатель Управляющего совета Университета Одлар Юрду, депутат Милли Меджлиса, профессор Самир Велиев. В своей речи он рассказал о изменениях на рынке труда, стратегиях карьерного развития молодёжи и необходимых профессиональных навыках.
Далее проректор по стратегическому развитию и международным связям, профессор Эльшад Мамедов, поделился мыслями о стратегическом развитии университета и профессиональных перспективах студентов.
После официальных выступлений Департамент стратегического развития и карьеры совместно со Студенческим советом провели панель на тему «Молодёжь и карьерное развитие». В панели приняли участие бизнес-коуч и тренер Санан Гасанoв, ментор личностного развития и тренер Нигар Ахмедова, а также руководитель Департамента стратегического развития и карьеры Университета Одлар Юрду Аслан Азимзаде. Они представили доклады о планировании карьеры на современном рынке труда, развитии профессиональных навыков, формировании личного бренда и мотивации.
Следует отметить, что в рамках «Недели карьеры – 2025» в последующие дни для студентов были организованы различные тренинги, интерактивные сессии и карьерные мероприятия. Эта инициатива внесла значительный вклад в развитие профессиональных навыков студентов Университета Одлар Юрду и формирование их будущих карьерных перспектив, а также имела особое значение в рамках празднования 30-летнего юбилея университета.