Odlar Yurdu Universitetində InUni Global nümayəndələri ilə görüş keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində InUni Global nümayəndələrinin iştirakı ilə əhatəli tanışlıq və əməkdaşlıq görüşü keçirilmişdir. Görüşdə Odlar Yurdu Universitetinin İdarəetmə Şurasının sədri və Milli Məclisin deputatı, professor Samir Vəliyev, həmçinin OYU-nun İngilis dilində tədrisin təşkili fakültəsinin dekanı Aydın Əliyev iştirak edərək nümayəndə heyəti ilə geniş müzakirələr aparmışlar. Tərəflər akademik əməkdaşlıq perspektivləri, birgə layihələr və gələcək təhsil təşəbbüsləri barədə fikir mübadiləsi etmişdir.
Görüş zamanı tələbə və müəllim mobilliyi imkanları, ikili diplom proqramlarının potensialı, beynəlxalq tərəfdaşlıq şəbəkələrinin genişləndirilməsi və qlobal təhsil mühitinə inteqrasiya məsələləri müzakirə olunmuşdur.
Qeyd edək ki, InUni Global nümayəndə heyətinin tərkibində Blerina Polovna – Beynəlxalq Tələbə Qəbulu və Tərəfdaşlıq üzrə vitse-prezident (ABŞ), Jamilya Dosmailova – MDB, Monqolustan və Türkiyə üzrə rəhbər, həmçinin Jamila Məmmədova – MDB və Azərbaycan üzrə rəhbər iştirak etmişdir.
Rəsmi görüşdən sonra nümayəndələr tələbələrlə görüşərək beynəlmiləlləşmə prosesləri, xaricdə təhsil imkanları, qlobal karyera perspektivləri və beynəlxalq akademik inteqrasiya mövzularında interaktiv müzakirələr aparmış, tələbələrin suallarını cavablandırmışlar. Tədbirin xüsusi qonağı – SOCAR Baş Ofisin Portfelin təhlili və optimallaşdırılması üzrə aparıcı iqtisadçısı Akif Qurbanov çıxışı ilə görüşə əlavə dəyər qatmışdır.
Odlar Yurdu Universitetində keçirilən bu görüş universitetin beynəlxalq əməkdaşlıq strategiyasının vacib tərkib hissəsi olub, qlobal tərəfdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi, tələbə və müəllim mobilliyinin artırılması, eləcə də yeni təhsil proqramlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində mühüm addım olmuşdur.

В Университете Одлар Юрду состоялась встреча с представителями InUni Global
В Университете Одлар Юрду (OYU) состоялась всесторонняя ознакомительная встреча по вопросам сотрудничества с участием представителей InUni Global. Во встрече приняли участие председатель Попечительского совета Университета Одлар Юрду и депутат Милли Меджлиса, профессор Самир Велиев, а также декан факультета организации обучения на английском языке OYU Айдын Алиев, которые провели широкие обсуждения с делегацией. Стороны обменялись мнениями о перспективах академического сотрудничества, совместных проектах и будущих образовательных инициативах.
В ходе встречи обсуждались возможности студенческой и преподавательской мобильности, потенциал программ двойного диплома, вопросы расширения сетей международного партнерства и интеграции в глобальную образовательную среду.
Следует отметить, что в состав делегации InUni Global входили Блерина Половна – вице-президент по международному набору студентов и партнерству (США), Джамиля Досмаилова – руководитель по СНГ, Монголии и Турции, а также Джамиля Мамедова – руководитель по СНГ и Азербайджану.
После официальной встречи представители встретились со студентами, проведя интерактивные обсуждения по темам интернационализации, возможностей обучения за рубежом, глобальных карьерных перспектив и международной академической интеграции, а также ответили на вопросы студентов. Особый гость мероприятия, Акиф Гурбанов, ведущий экономист по анализу и оптимизации портфеля в Главном офисе SOCAR, добавил ценность встрече своим выступлением.
Эта встреча в Университете Одлар Юрду является важной составляющей стратегии международного сотрудничества университета и знаменует собой важный шаг на пути к расширению глобальных партнерских связей, увеличению мобильности студентов и преподавателей, а также разработке новых образовательных программ.