Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclasa universitetin rektoru, professor Əhməd Vəliyev sədrlik etmişdir. Gündəlikdə universitetdə tədris prosesinin gedişi, elmi-tədqiqat işlərinin səmərəliliyinin artırılması və universitetin yubileyinə hazırlıq məsələləri müzakirə edilmişdir.
İclas zamanı doktorantların dissertasiya mövzularının və elmi rəhbərlərinin təsdiqi məsələsinə baxılmış, kafedralar üzrə müəllimlərin elmi fəaliyyəti, keçirilən elmi seminarlar və aparılan elmi-tədqiqat işlərinin vəziyyəti geniş təhlil olunmuşdur.
Bununla yanaşı, Odlar Yurdu Universitetinin 30 illik yubileyinə hazırlığın vəziyyəti barədə ətraflı müzakirələr aparılmış, yubiley tədbirlərinin yüksək səviyyədə təşkili istiqamətində müvafiq tapşırıqlar verilmişdir.
İclasda həmçinin yeni tədris vəsaitlərinin nəşri məsələsi diqqət mərkəzində olmuşdur. “Beynəlxalq münasibətlər və turizm” kafedrasının baş müəllimi Elxan Əliyev tərəfindən tərtib edilmiş “Turizm coğrafiyası” adlı dərs vəsaiti, eləcə də “Riyaziyyat və rəqəmsal texnologiyalar” kafedrasının müəllimləri Ramazan Eyyubov, Eldar Hüseynov və Vüsalə Sultanova tərəfindən hazırlanmış “Xətti cəbr və riyazi analiz (2 hissəli) (Nümunələr və tapşırıqlar)” adlı dərs vəsaiti müzakirə olunaraq yüksək qiymətləndirilmişdir.
Sonda 2024-cü ildə elmi-tədqiqat sahəsində səmərəli fəaliyyəti ilə fərqlənən əməkdaşlara elmi-tədqiqat diplomları təqdim edilmişdir. Cənab rektor, professor Əhməd Vəliyev mükafatçıları təbrik edərək, universitet kollektivinə elmi və pedaqoji fəaliyyətlərində uğurlar arzulamışdır.

В Университете Одлар Юрду (Odlar Yurdu University) состоялось очередное заседание Ученого совета. Заседанием председательствовал ректор университета, профессор Ахмед Велиев. В повестке дня обсуждались вопросы хода учебного процесса в университете, повышения эффективности научно-исследовательской работы и подготовки к юбилею университета.
В ходе заседания был рассмотрен вопрос утверждения тем диссертаций и научных руководителей докторантов, подробно проанализирована научная деятельность преподавателей по кафедрам, состояние проведенных научных семинаров и текущей научно-исследовательской работы.
Наряду с этим, были проведены детальные обсуждения состояния подготовки к 30-летнему юбилею Университета Одлар Юрду, и даны соответствующие поручения по организации юбилейных мероприятий на высоком уровне.
На заседании в центре внимания также находился вопрос издания новых учебных пособий. Учебное пособие под названием «География туризма», составленное старшим преподавателем кафедры «Международные отношения и туризм» Эльханом Алиевым, а также учебное пособие под названием «Линейная алгебра и математический анализ (2 части) (Примеры и задания)», подготовленное преподавателями кафедры «Математика и цифровые технологии» Рамазаном Эюбовым, Эльдаром Гусейновым и Вусалой Султановой, были обсуждены и получили высокую оценку.
В завершение, сотрудникам, отличившимся эффективной деятельностью в сфере научно-исследовательской работы в 2024 году, были вручены дипломы за научно-исследовательскую работу. Господин ректор, профессор Ахмед Велиев, поздравил лауреатов и пожелал коллективу университета успехов в их научной и педагогической деятельности.