Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclası universitetin rektoru, professor Əhməd Vəliyev açmış, iclas iştirakçılarını salamlamış və gündəlikdə duran məsələlər barədə ətraflı məlumat vermişdir.
İclasda payız semestrinin imtahan sessiyasına hazırlığın mövcud vəziyyəti, universitetin idarəetmə strukturunda nəzərdə tutulan dəyişikliklər və yeni strukturun təsdiqi məsələləri geniş müzakirə olunmuşdur. Həmçinin, universitet əməkdaşlarının elmi-pedaqoji fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi və baş müəllim statusuna keçirilməsi məsələləri nəzərdən keçirilmişdir.
Gündəliyin vacib hissələrindən biri kimi, Odlar Yurdu Universitetinin qarşıdan gələn 30 illik yubileyinə hazırlıq işlərinin gedişatı təhlil edilmişdir. Bununla yanaşı, Strateji inkişaf və karyera departamenti tərəfindən 2024-2025-ci il məzunları ilə keçirilmiş sorğuların hesabatı və Keyfiyyət təminatı və akkreditasiya işləri departamenti tərəfindən universitet üzrə aparılan sorğuların nəticələri dinlənilmişdir.
İclasda həmçinin Beynəlxalq münasibətlər və turizm kafedrasının müdiri, professor S.Ə.Vəliyev və kafedranın müdir müavini, dosent S.Y.Əliyeva tərəfindən hazırlanmış “Tarixi və mədəni turizm” adlı dərsliyin müzakirəsi aparılmışdır.
Sonda cənab rektor, professor Əhməd Vəliyev müzakirə olunan məsələlərin universitetin strateji hədəflərinə çatmaq yolunda mühüm əhəmiyyət daşıdığını vurğulamışdır. O, xüsusilə universitetin 30 illik yubileyi ərəfəsində kollektivin qarşısında duran şərəfli vəzifələri qeyd edərək, qarşıdan gələn imtahan sessiyasında və gələcək elmi-pedaqoji fəaliyyətlərində hər kəsə yeni nailiyyətlər və uğurlar arzulamışdır.

A regular meeting of the Scientific Council was held at OYU
A regular meeting of the Scientific Council was held at Odlar Yurdu University (OYU). The meeting was opened by the Rector of the university, Professor Ahmed Valiyev, who welcomed the participants and provided detailed information on the agenda items.
The meeting featured extensive discussions on the current state of preparations for the fall semester examination session, planned changes in the university's management structure, and the approval of the new organizational structure. Additionally, the evaluation of the scientific and pedagogical activities of the university staff and their transition to senior lecturer status were reviewed.
As a significant part of the agenda, the progress of preparations for the upcoming 30th anniversary of Odlar Yurdu University was analyzed. Furthermore, reports on surveys conducted by the Strategic Development and Career Department among 2024-2025 graduates, as well as the results of internal university surveys conducted by the Quality Assurance and Accreditation Department, were presented.
The meeting also included a discussion of the textbook titled "Historical and Cultural Tourism," prepared by the Head of the Department of International Relations and Tourism, Professor S.A. Valiyev, and the Deputy Head of the Department, Associate Professor S.Y. Aliyeva.
In conclusion, Rector Professor Ahmed Valiyev emphasized the importance of the discussed issues for achieving the university's strategic goals and wished the staff success in their future academic endeavors and the upcoming anniversary preparations.