OYU-da “Zəkanın Gözündən – 2: Zərifə Əliyeva xatirə yarışı” keçirilib
Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin və Xəzər İntellektual Gənclər Klubunun təşkilatçılığı, həmçinin Consensus Təlim və Tədris Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə ali təhsil müəssisələri arasında akademik Zərifə Əliyevanın 103-cü ildönümünə həsr olunmuş “Zəkanın Gözündən – 2: Zərifə Əliyeva xatirə yarışı” adlı məntiq və bilik yarışı keçirilmişdir.
Yarışda ölkənin 19 ali təhsil müəssisəsindən 24 komanda olmaqla ümumilikdə 133 tələbə iştirak etmişdir. Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarış iştirakçıların bilik və məntiq bacarıqlarının nümayişi ilə yadda qalmışdır.
Yarışın nəticələrinə əsasən:
III yerə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının “Invictus Maneo” komandası,
II yerə Bakı Dövlət Universitetinin “Təpəgöz” komandası,
I yerə isə Bakı Ali Neft Məktəbinin “Promotey” komandası layiq görülmüşdür.
Qalib komandalar Odlar Yurdu Universiteti tərəfindən diplom, medal və kubokla təltif olunmuşdur. Eyni zamanda, Consensus Təlim və Tədris Mərkəzi tərəfindən iştirakçılara xüsusi endirim kuponları təqdim edilmişdir. Keçirilən bu cür intellektual yarışlar tələbələrin elmi dünyagörüşünün genişlənməsinə, məntiqi düşüncə və komanda işinin inkişafına mühüm töhfə verir.

A logic and knowledge competition titled “Through the Eyes of Intelligence – 2: Zarifa Aliyeva Memorial Competition”, dedicated to the 103rd anniversary of Academician Zarifa Aliyeva, was held among higher education institutions. The event was organized by the Student Scientific Society of Odlar Yurdu University and the Khazar Intellectual Youth Club, in partnership with the Consensus Training and Education Center.
A total of 133 students from 24 teams representing 19 higher education institutions participated in the competition. The contest, held in a highly competitive and engaging atmosphere, showcased the participants’ knowledge and logical thinking skills.
According to the results:
3rd place – “Invictus Maneo” team, Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan
2nd place – “Tepegöz” team, Baku State University
1st place – “Prometey” team, Baku Higher Oil School
The winning teams were awarded diplomas, medals, and trophies by Odlar Yurdu University. In addition, the Consensus Training and Education Center presented special discount vouchers to participants.
Such intellectual competitions contribute significantly to the development of students’ scientific outlook, analytical thinking, and teamwork skills.